zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Premier: Szczepienia to kwestia ponad wszelkimi podziałami politycznymi

10:51, 26.01.2021;   autor: akune;   źródło: PAP, Facebook

Narodowy Program Szczepień to najważniejsze wyzwanie, jakie stoi aktualnie przed państwem polskim, to kwestia ponad wszelkimi podziałami politycznymi – oświadczył we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Zapewnił, że jest otwarty na dialog z każdym, komu leży na sercu dobro Polski.


Podziel się:   Więcej

We wtorek odbyło się sotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z przedstawicielami ugrupowań parlamentarnych ws. Narodowego Programu Szczepień.

Uczestniczyli w nim przedstawiciele: PiS, KO, Lewicy, PSL i Konfederacji. Szefowi rządu towarzyszy szef KPRM Michał Dworczyk i minister zdrowia Adam Niedzielski.

Na Facebooku Morawiecki napisał, że Narodowy Program Szczepień przeciw COVID-19 to najważniejsze wyzwanie, jakie stoi aktualnie przed państwem polskim.

„To kwestia ponad wszelkimi podziałami politycznymi, dlatego dziś, z mojej inicjatywy, odbyło się kolejne spotkanie z przedstawicielami wszystkich sił parlamentarnych poświęcone walce z COVID-19. Zawsze byłem i jestem otwarty na dialog z każdym, komu leży na sercu dobro Polski. Solidarność i zgoda to nasza największa broń w tej wojnie” – oświadczył premier.


Spotkanie premiera z przedstawicielami klubów parlamentarnych ws. szczepień
Zapisy na szczepienie dla osób 70 plus ruszyły w piątek, 22 stycznia. Tydzień wcześniej na szczepienia mogli zapisywać się seniorzy 80 plus. Szczepienia populacyjne dla osób z obu tych grup wiekowych rozpoczęły się w poniedziałek.

Zgodnie z umową wynegocjowaną przez Komisję Europejską z dostawcami szczepionek, Polsce przysługuje do końca pierwszego kwartału liczba szczepionek pozwalająca na zaszczepienie 3,1 mln Polaków.


Ruszają szczepienia populacyjne przeciw COVID-19