zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Premier: Trzeba planować kolejne sankcje, w tym handlowe

16:37, 25.11.2021;   autor: akune;   źródło: PAP, Twitter

– Trzeba planować kolejne sankcje, w tym sankcje handlowe – powiedział w czwartek premier Mateusz Morawiecki po rozmowie z kanclerz Niemiec ws. sytuacji na granicy polsko-białoruskiej. Szef rządu nie wykluczył też wstrzymania wymiany handlowej między Polską i Białorusią.


Podziel się:   Więcej

Szef polskiego rządu na konferencji prasowej po spotkaniu z kanclerz Niemiec Angelą Merkel wskazywał na kierunki przeciwdziałania agresji i ataków ze wschodu.

– Trzeba na pewno planować na tej drabinie eskalacyjnej kolejne kroki, ale trzeba też mieć nadzieję, że nie będziemy szli tylko w górę, ale będą też kroki w dół. Trzeba planować kolejne sankcje, w tym sankcje handlowe – mówił premier.

Mateusz Morawiecki nie wykluczył też, że w przyszłości przepływ towarów między Polską i Białorusią nie będzie możliwy, „jeżeli nastąpi eskalacja konfliktu przy granicy, a migranci będą używani jako narzędzie polityczne”.


Premier po spotkaniu z Merkel: Bronimy zewnętrznej granicy UEPrezydent: Obserwujemy niebezpieczną ewolucję sytuacji na polsko-białoruskiej granicy
 
 
 
...