zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Premier: Via Carpatia jest po to, żeby tworzyć nowe miejsca pracy

15:08, 21.06.2021;   autor: elolc;   źródło: PAP

Via Carpatia jest po to, żeby tworzyć nowe miejsca pracy na całej długości 700 km, od północnej granicy Polski do południowej. Od takich dróg zaczyna się przyciąganie nowych inwestycji - mówił premier Mateusz Morawiecki na placu budowy trasy S19.


Podziel się:   Więcej

W opinii premiera Morawieckiego ta jedna droga będzie powodowała, że pojawią się tu nowe możliwości, „będzie prowadzić do dziesiątków tysięcy nowych polskich firm”. Dodał, że dla polskich rodzin będzie to oznaczało nowe miejsca pracy.

- Via Carpatia jest po to, żeby tworzyć nowe miejsca pracy na całej długości 700 km, od północnej granicy Polski do południowej - powiedział szef rządu. Jak przypomniał, trasa ta będzie przebiegała przez pięć województw: podlaskie, warmińsko-mazurskie, mazowieckie, lubelskie i podkarpackie. - Jedna droga, tysiące możliwości - podsumował Morawiecki.

Jego zdaniem właśnie od takich dróg zaczyna się przyciąganie nowych inwestycji, nowych inwestorów.

Jak wskazał, setki nowych inwestycji wokół tej drogi oznacza, że w okolicy będzie można znaleźć nie tylko miejsce do życia, ale i nowe, wysokopłatne miejsca pracy. - To jest nasz model rozwoju gospodarczego, na który zdecydowanie stawiamy - powiedział Morawiecki.

Część Via Carpatia biegnąca przez Lubelszczyznę to, jak przypomniał premier, 42-kilometrowa droga od Lublina do Kraśnika, która zostanie według niego otwarta do końca tego roku, „a być może trochę wcześniej”.


Wicepremier Sasin: Via Carpatia staje się na terenie Polski faktem
  
 
 
 
...
 
Via Carpatia w Polsce będzie miała ponad 700 km długości i przebiegnie przez województwa: podlaskie, mazowieckie, lubelskie i podkarpackie. Jej częścią, oprócz S19, będzie również m.in. S61. Trasa ma przebiegać z Kłajpedy i Kowna na Litwie przez Białystok, Lublin, Rzeszów i słowackie Koszyce do Debreczyna na Węgrzech, a dalej do Rumunii, Bułgarii i Grecji. Szlak ma docierać m.in. do rumuńskiego portu w Konstancy nad Morzem Czarnym oraz greckich Salonik nad Morzem Egejskim.Sasin: Wyrównujemy poziom rozwoju i szanse wschodniej Polski

Kalendarz transmisji

Sierpień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
       1
 2 3 4 5 6 7 8
 9 10 11 12 13 14 15
 16 17 18 19 20 21 22
 23 24 25 26 27 28 29
 30 31     
06-08-2021
  • 28. posiedzenie Senatu – dzień trzeci 10:00
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych