zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Premier: W grudniu ustawa o bezpieczeństwie na drogach

11:46, 29.11.2019;   autor: akune;   źródło: PAP

– Droga ekspresowa S-61 Ostrów Mazowiecka – Szczuczyn zwiększy możliwości gospodarcze całego regionu i przyciągnie inwestorów – powiedział w piątek premier Mateusz Morawiecki. Zapowiedział, że jeszcze w grudniu będzie gotowa ustawa, która ma zwiększyć bezpieczeństwo na drogach.


Podziel się:   Więcej

Podczas briefingu na terenie budowy drogi ekspresowej S-61 Ostrów Mazowiecka – Szczuczyn premier mówił, że prace postępują zgodnie z planem, a inwestycja ta, za ponad 6 mld zł, „przysłuży się do rozwoju Polski Północno-Wschodniej”.

– Wytyczamy nową drogę S-61. To fragment drogi Via Baltica, drogi, która połączy północ Europy z Południem – powiedział szef rządu. Wskazał, że zwiększy ona możliwości rozwoju gospodarczego, przyciągnie też inwestorów oraz przedsiębiorców.

– Ale jeszcze bardziej interesuje mnie to, żeby ta droga przysłużyła się dobrze dla mieszkańców Podlasia, województwa mazowieckiego i innych województw – wskazał premier.

– To bardzo ważna arteria komunikacyjna, która – jestem przekonany – zwiększy możliwości gospodarcze całego tego regionu – powiedział.


Premier: Plan poprawy bezpieczeństwa na drogach będzie jednym z priorytetów rząduDworczyk: Potrzebny szerszy program poprawy bezpieczeństwa na drogach
 
 
 
...
 
Drogi ekspresowe i szybkiego ruchu kluczowe dla rządu

Premier wskazywał, że drogi ekspresowe i szybkiego ruchu są dla rządu kluczowe. Mówił tez o bezpieczeństwie na drogach.

– Wiemy, jak ważne jest bezpieczeństwo ruchu drogowego. Mamy do czynienia z tragicznymi wypadkami. Dlatego w krótkim czasie, jeszcze w grudniu (...) będzie gotowa ustawa, której założenia już analizowałem. Ona będzie bardzo dokładnie regulowała różne przepisy, procedury, które zwiększą bezpieczeństwo na drogach – powiedział premier.Premier: Nie chcemy, by drogi prowadziły tylko do Warszawy, Krakowa czy Wrocławia

Kalendarz transmisji

Wrzesień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
  1 2 3 4 5 6
 7 8 9 10 11 12 13
 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27
 28 29 30    
28-09-2020
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych