zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Premier: W II kwartale chcemy jeszcze przyspieszyć szczepienia

17:25, 08.04.2021;   autor: akune;   źródło: PAP, Facebook

– Dobiliśmy do 7 mln wykonanych szczepień. To dobry wynik, ale w II kwartale chcemy jeszcze przyspieszyć Narodowy Program Szczepień – powiedział w czwartek premier Mateusz Morawiecki. Przekazał, że w kwietniu do Polski dotrze co najmniej 5,5 mln dawek, a na maj mamy zakontraktowane kolejne 9 mln.


Podziel się:   Więcej

„Dziś dobiliśmy do poziomu 7 mln wykonanych szczepień. To dobry wynik, ale w II kwartale chcemy jeszcze przyspieszyć Narodowy Program Szczepień przeciw COVID-19. Nasza presja na Komisję Europejską i producentów szczepionek ma sens. Będę o tym rozmawiał już za chwilę z przewodniczącą KE Ursulą von der Leyen” – napisał szef rządu na Facebooku.

Premier poinformował, że w kwietniu do Polski dotrze co najmniej 5,5 miliona dawek, a kolejne 1,5 mln jest w trakcie potwierdzania. Z kolei na maj mamy już zakontraktowane kolejne 9 mln dawek.

Morawiecki przekazał też, że rząd zdecydował o przekazaniu dodatkowych pieniędzy na stworzenie punktów szczepień powszechnych.

„Chcemy zaszczepić jak najwięcej chętnych Polaków w jak najkrótszym czasie” – zapewnił.


Premier: Będę ponownie rozmawiał z szefową KE o dostawach szczepionek
Zwracał też uwagę, że szczepienia to najskuteczniejsza metoda walki z koronawirusem, co pokazują przykłady innych krajów, np. Wielkiej Brytanii, która zaszczepiła już ponad 30 mln obywateli i która znacząco redukuje liczbę zgonów i zakażeń.

– Dlatego proszę i apeluję – zgłaszajmy się do szczepień! Procedura jest prosta i szybka –- wystarczy zgłoszenie osobiste lub przez telefon i internet. Aktualnie trwa rejestracja osób w wieku 60 plus. Rejestracja internetowa dla kolejnych grup będzie dostępna od najbliższego poniedziałku 12 kwietnia – podkreślił premier.

– Szczepiąc siebie – chronimy innych, pomagamy służbie zdrowia i przyczyniamy się szybszego wygaszenia III fali epidemii – napisał Morawiecki.


Premier: Zdecydowaliśmy się zwiększyć naszą przepustowość co do szczepień

Kalendarz transmisji

Kwiecień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
    1 2 3 4
 5 6 7 8 9 10 11
 12 13 14 15 16 17 18
 19 20 21 22 23 24 25
 26 27 28 29 30  
23-04-2021
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych