zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Premier: W majówkę „wrzucamy wyższy bieg w programie szczepień”

11:55, 29.04.2021;   autor: kawi;   źródło: PAP

Chcemy jak najszerzej promować akcję szczepień, wraz z naszymi zespołami ruszamy w Polskę, w miastach wojewódzkich w majówkę pojawią się mobilne punkty informacyjne i szczepieniowe - zapowiedział w czwartek premier Mateusz Morawiecki.


Podziel się:   Więcej

Szef rządu podczas czwartkowej konferencji prasowej zwracał uwagę, że Narodowy Program Szczepień rozkręca się coraz szybciej, gdyż do Polski dociera coraz więcej dawek szczepionek. Zapewnił, że pracuje nad tym razem z Komisją Europejską i innymi państwami UE. Poinformował też, że w środę rozmawiał z szefem firmy Pfizer. - Dyskutowaliśmy również o projektach, które firma Pfizer może robić w Polsce w obszarze szczepionek - relacjonował premier.

- To są wszystko bardzo ważne sprawy, które mogą spowodować, że w kolejnym roku, w kolejnych kwartałach nie tylko będziemy mogli już pożegnać się raz na zawsze z tą fatalną epidemią, ale jednocześnie też będziemy budowali coraz to sprawniejsze zabezpieczenia przed ewentualnymi nawrotami Covid-19 - mówił Morawiecki.
 
 
 
...
 
Podkreślił jednocześnie, że w majówkę „wrzucamy wyższy bieg w programie szczepień”. - Chcemy jak najszerzej promować akcję szczepień. Widzimy po Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, że jest to skuteczne, że ta skuteczność jest coraz wyższa i wprost proporcjonalna do liczby zaszczepionych osób - podkreślił.

- Dlatego będziemy wraz z naszymi specjalnymi zespołami ruszali w Polskę. W miastach wojewódzkich będą namioty, kontenery, ciężarówki, które w mobilny sposób będą starały się dostarczyć szczepionki tam, gdzie dzisiaj ich nie ma, ale przede wszystkim będą spełniały funkcję promocyjną. Promocji szczepień - zapowiedział szef rządu.

Premier: Możemy sobie pozwolić teraz na delikatne, powolne otwieranie gospodarki

„Chcemy poprzez większą liczbę kanałów dotarcia do obywateli móc aplikować szczepionki”


- Narodowy Program Szczepień staje się narodowym programem odpowiedzialności - podkreślił Mateusz Morawiecki. - Właśnie od tego, jak szybko będziemy w stanie zaszczepić, jak największą część Polaków, będziemy mogli pożegnać się z tą fatalną chorobą raz na zawsze i do tego zmierzamy szybkimi krokami, ale nic nas nie zwolni od odpowiedzialności - dodał premier.

Jak zaznaczył, „dzisiaj mamy coraz więcej szczepionek”. - Chcemy zatem poprzez coraz większą liczbę kanałów dotarcia do obywateli te szczepionki móc aplikować - przekazał Morawiecki.

Premier podziękował za zaangażowanie medykom, służbom, które skonstruowały program szczepień, w tym szczepień mobilnych. - To jest bardzo ważne, żeby docierać ze szczepieniami wszędzie tam, gdzie one są oczekiwane, gdzie one są potrzebne - podkreślił.

Sprawą „paszportów covidowych” zajmie się Rada Europejska

Kalendarz transmisji

Czerwiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
  1 2 3 4 5 6
 7 8 9 10 11 12 13
 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27
 28 29 30    
16-06-2021
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych