zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Premier: W najbliższych miesiącach stopniowe odmrażanie ruchu lotniczego

13:00, 22.05.2020;   autor: akune;   źródło: PAP

– W najbliższych miesiącach będzie się odbywało odmrożenie ruchu lotniczego, najpierw krajowego, a potem międzynarodowego – powiedział w piątek premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że trwają prace nad odpowiednimi procedurami, które ten ruch pozwolą przywrócić.


Podziel się:   Więcej

Premier pytany był w piątek podczas wizyty na Śląsku o przywracanie ruchu lotniczego, czy Polacy będą mogli w czerwcu wylatywać za granicę.

Szef rządu powiedział, że z danych dotyczących warszawskiego lotniska im. Fryderyka Chopina wynika, że ruch na tym lotnisku spadł o 99 proc.

– Proszę sobie wyobrazić firmę, przedsiębiorstwo, w którym spadają obroty o 99 proc. Praktycznie nie ma tych obrotów – ocenił premier.

– Odmrażanie ruchu lotniczego będzie się odbywało w najbliższych miesiącach. Debatujemy o tym teraz z ekspertami zajmującymi się zarówno ruchem lotniczym, jak i epidemiologami – zapowiedział Morawiecki.


Od 1 czerwca ruszą pasażerskie lotnicze połączenia krajowe
Premier Morawiecki wyjaśnił, że jest szereg przykładów sytuacji, kiedy w samolocie z jednego chorego pasażera choroba COVID-19 bardzo szybko przechodziła na kolejne osoby.

– Chcemy temu zapobiec. Słyszymy jeszcze cały czas o pewnych ogniskach choroby, które pojawiają się w różnych miejscach Polski. Nie chcemy, żeby do nas przybywali obywatele innych państw, którzy takie ogniska chorobowe będą tworzyli – tłumaczył.

Poinformował, że w związku z tym trwają prace nad odpowiednimi procedurami i protokołami, które pozwolą przywrócić ruch lotniczy.

– Prawdopodobnie najpierw ruch krajowy wewnątrz Rzeczypospolitej, a później, coraz szerzej – ruch międzynarodowy. Dzieje się to stopniowo, dzieje się to w uzgodnieniu ze specjalistami od chorób zakaźnych. Patrzymy też, co robią inne państwa, ale podejmujemy decyzje najbardziej właściwe dla Polski – powiedział.


Prezydent: Wierzę w to, że branża lotnicza wyjdzie z kryzysu

Kalendarz transmisji

Wrzesień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
  1 2 3 4 5 6
 7 8 9 10 11 12 13
 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27
 28 29 30    
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych
header("X-php: 103");