zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Premier: W Polskim Ładzie promujemy rozwój oparty o współpracę firm z nauką

14:39, 21.06.2021;   autor: kawi;   źródło: PAP

W Polskim Ładzie promujemy rozwój oparty o współpracę firm z polską nauką - powiedział w poniedziałek podczas wizyty w Lubartowie premier Mateusz Morawiecki. Przypomniał, że w 2019 r. wydatki na badania i rozwój w Polsce przekroczyły 30 mld zł.


Podziel się:   Więcej

Goszcząc w firmie P.H.M. POLCOMM szef rządu stwierdził, że kierunkiem zmian gospodarczych w Polsce, a także kierunkiem Polskiego Ładu będzie oparcie rozwoju gospodarczego o budowę przedsiębiorstw współpracujących z sektorem nauki. - W Polskim Ładzie promujemy rozwój oparty o współpracę firm z polską nauką. Promujemy nasycenie produktów tych firm polską nauką, wiedzą - mówił.

Jak przypomniał, w 2019 r. wydatki na badania i rozwój przekroczyły 30 mld zł i wzrosły w stosunku do roku poprzedniego o niemal 20 proc. Zdaniem premiera „to bezprecedensowy wzrost”.

Morawiecki podkreślił, że choć w Polsce produkcja przemysłowa „rośnie znakomicie”, to celem polskiej gospodarki jest, „aby była to produkcja jak najwyżej przetworzona”.

Posiedzenie prezydenckiej Rady ds. Społecznych. Tematem program FERS
 
 
 
...
 
Premier wskazał, że istotna jest nie tylko produkcja mebli, w której Polska jest potentatem, ale też wytwarzanie narzędzi do ich produkcji. - To jest ten łańcuch naczyń połączonych, wartości dodanej, która pozwala tworzyć wysoko zaawansowane narzędzia, instrumenty, które służą potem innym sektorom. I taka jest cała konstrukcja Polskiego Ładu - stwierdził szef rządu.

- Polski Ład jest wyposażeniem naszych przedsiębiorców w całe bogate instrumentarium, od montażu linii finansowo-kredytowych po różnego rodzaju projekty inwestycyjne i innowacyjne, poprzez wszystkie fazy robotyzacji, automatyzacji, kwalifikacji naszych pracowników - powiedział Morawiecki.

Firma POLCOMM istnieje na rynku od 20 lat i oferuje narzędzia dla różnych gałęzi przemysłu - m.in. zajmującego się obróbką drewna czy metalu.

Morawiecki: Program inwestycyjny Polskiego Ładu ma zredukować deficyty III RP

Kalendarz transmisji

PnWtŚrCzPtSoNd
    1 2 3 4
 5 6 7 8 9 10 11
 12 13 14 15 16 17 18
 19 20 21 22 23 24 25
 26 27 28 29 30 31 
25-07-2021
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych