zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Premier: W szczególny sposób uwzględniliśmy perturbacje, które dotknęły Warmię i Mazury

14:48, 08.04.2021;   autor: msies;   źródło: PAP

Programy PiS są bardzo szerokie w zakresie wsparcia mniejszych, średnich gmin i powiatów, aby miejscowości na Warmii i Mazurach, które najbardziej ucierpiały, mogły skorzystać na programach rządowych - powiedział w czwartek w Skierniewicach (woj. łódzkie) premier Mateusz Morawiecki.


Podziel się:   Więcej

Wicepremier, minister rozwoju Jarosław Gowin w czwartek podczas wizyty w Olsztynie zapowiedział, że w przyszłym tygodniu przedstawi Radzie Ministrów projekt uchwały, która przewiduje przeznaczenie dla samorządów woj. warmińsko–mazurskiego dodatkowej kwoty 200 mln zł. Jak mówił, liczy, że ten projekt zostanie poparty „ponad podziałami” przez wszystkich parlamentarzystów z Warmii i Mazur, zwłaszcza z PiS i Zjednoczonej Prawicy.

Morawiecki był pytany podczas konferencji prasowej w Skierniewicach, czy zaakceptuje zapowiedziany przez Gowina projekt ws. dodatkowego wsparcia dla Warmii i Mazur.

– Różne regiony Polski w różny sposób ucierpiały, i najbardziej te regiony, które najwcześniej doświadczyły w swojej charakterystyce branż największego lockdownu. Stąd decyzja sprzed paru miesięcy dotycząca wsparcia regionalnego – mówił premier. Podkreślił, że ogłoszona tarcza antykryzysowa na kwiecień poszerza zakres branż, które otrzymają wsparcie. – Przez takie mechanizmy chcemy pomagać wszystkim firmom, podmiotom, które najbardziej ucierpiały – dodał Morawiecki.

Gowin: KPO będzie służył modernizacji polskiej gospodarki
 
 
 
...
 
– Jeśli w propozycji (Jarosława Gowina), której nie znam, są także tematy związane z samorządami, to zwracam uwagę, że programy PiS są bardzo szerokie właśnie w zakresie wsparcia mniejszych, średniej wielkości gmin i powiatów. Żeby te miejscowości na Warmii i Mazurach, które najbardziej ucierpiały, mogły najbardziej skorzystać na programach rządowych – zaznaczył premier.

Morawiecki, mówiąc o Rządowym Funduszu Inwestycji Lokalnych, zwrócił uwagę, że „na Warmii i Mazurach w szczególny sposób uwzględniliśmy perturbacje, które dotknęły ten region”.

Warmińsko–mazurskie jako pierwsze województwo w kraju było od 27 lutego objęte regionalnym lockdownem. Od tego czasu zamknięte są m.in. hotele, instytucje kultury, obiekty sportowe i ograniczono działalność galerii handlowych. Potem takie ograniczenia wprowadzono również w województwach: pomorskim, mazowieckim i lubuskim.

Obecne obostrzenia zostaną przedłużone do 18 kwietnia

Kalendarz transmisji

PnWtŚrCzPtSoNd
      1 2
 3 4 5 6 7 8 9
 10 11 12 13 14 15 16
 17 18 19 20 21 22 23
 24 25 26 27 28 29 30
 31      
16-05-2021
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych