zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Premier: nie podwyższono stopnia alarmowego w związku z cyberatakami

12:50, 28.06.2017;   autor: msies;   źródło: TVP Info

– W związku z cyberatakami nie zdecydowaliśmy o podwyższeniu stopnia alarmowego - powiedziała w środę premier Beata Szydło po posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, które zwołano w związku z atakami cybernetycznymi w Europie.


Podziel się:   Więcej

– Po analizie sytuacji po przedstawieni informacji przez służby, przed odpowiedzialnych ministrów, sekretarza Rządowego Centrum Bezpieczeństwa nie zdecydowaliśmy się na podjęcie decyzji o podwyższeniu stopnia alarmowego – powiedział Szydło.

Poinformowała, że przygotowane zostały wytyczne i zalecenia, które zostaną przekazane do wszystkich instytucji rządowych.

– Sytuacja jest na bieżąco monitorowana – powiedział premier, dodając, że służby na bieżąco analizują informacje dotyczące cyberataku.

Premier poinformowała, że nie odnotowano ataków na instytucje państwowe. Natomiast odnotowano kilka ataków na instytucje prywatne i komercyjne.

Jednocześnie premier Szydło i minister Błaszczak zaapelowali o natychmiastowe informowanie policji w przypadku odniesienia wrażenia, że w firmie doszło do ataku cybernetycznego.

Cyberataki w Europie. Premier zwołuje Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego
 
 
 
...
 
Cyberataki w Polsce

Systemy komputerowe – m.in. na Ukrainie, Danii, Wlk. Brytanii i Holandii – padły we wtorek ofiarą cyberataków. Według informacji medialnych zaatakowane miałby być też systemy komputerowe w Polsce. Szwajcarskie służby ds. cyberbezpieczeństwa podały po południu, że za awarie systemów komputerowych, do których doszło we wtorek w Europie, odpowiedzialny jest wirus typu ransomware znany jako Petya.

Złośliwe oprogramowanie ransomware, przejmuje kontrolę nad komputerem, a następnie żąda od właściciela zapłaty lub podjęcia określonych działań w zamian za odblokowanie komputera.

Kalendarz transmisji

Sierpień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 1 2 3 4 5 6 7
 8 9 10 11 12 13 14
 15 16 17 18 19 20 21
 22 23 24 25 26 27 28
 29 30 31    
09-08-2022
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych