zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Premier weźmie udział w otwarciu 16. Szczytu Cyfrowego ONZ w Katowicach

17:56, 06.12.2021;   autor: ansa;   źródło: PAP

Premier Mateusz Morawiecki we wtorek weźmie udział w ceremonii otwarcia 16. Szczytu Cyfrowego ONZ – Internet Governance Forum, IGF 2021. W czasie Szczytu premier spotka się z zastępcą sekretarza generalnego ONZ Liu Zhenminem.


Podziel się:   Więcej

Według zapowiedzi Centrum Informacyjnego Rządu, podczas szczytu premier spotka się z zastępcą sekretarza generalnego ONZ Liu Zhenminem. „Rozmowa będzie dotyczyć m.in. tematyki cyfrowej w agendzie ONZ oraz zaangażowania Polski w prace organów wykonawczych Organizacji” - poinformowało CIR.

Jak wskazano w komunikacie, celem spotkań IGF jest inicjowanie i ułatwianie globalnej dyskusji o rozwoju przestrzeni cyfrowej. „To też forum wymiany doświadczeń najbardziej aktualnych i kluczowych kwestii związanych z funkcjonowaniem internetu, w tym: rozwojem i dostępem do odpowiedniej infrastruktury, cyberbezpieczeństwem, prawami człowieka w internecie, rozwojem gospodarki opartej na danych, cyfrowymi projektami transgranicznymi, kwestiami regulacyjnymi czy budowaniem odpowiednich kompetencji i edukacją” – podał CIR.

Polska po raz pierwszy jest gospodarzem IGF. W Katowicach, o zarządzaniu internetem na równych prawach, będą dyskutować przedstawiciele rządów, sektora prywatnego, nauki, organizacji społecznych i technicznych. „Jednym z wydarzeń towarzyszących Szczytowi jest Szczyt Młodych IGF, który ma na celu zaangażowanie młodych osób w dyskusję o przyszłości cyfrowej transformacji” - zaznaczyło CIR.


Cieszyński: Smart city jest sposobem na to, żeby pieniądze oszczędzać, a nie wydawać
Program tzw. „dnia zero” Szczytu Cyfrowego (6 grudnia) oraz jego fazy głównej (7-10 grudnia) to łącznie kilkaset różnych aktywności, w tym warsztaty, otwarte fora dyskusyjne, sesje grupowe i sesje networkingowe. To również sesje z udziałem przedstawicieli państw i organizacji międzynarodowych.

Temat przewodni dyskusji w pierwszym dniu Szczytu Cyfrowego – „dniu zero”, to globalne ożywienie gospodarcze. Po oficjalnym otwarciu wydarzenia 7 grudnia – zaplanowano m.in. sesje parlamentarną i parlamentarny okrągły stół nt. podejścia legislacyjnego do cyfrowej przestrzeni zorientowanej na użytkownika.


Cieszyński: Pracujemy nad tym, aby nasze e-usługi były proste i intuicyjne

Kalendarz transmisji

Styczeń 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
      1 2
 3 4 5 6 7 8 9
 10 11 12 13 14 15 16
 17 18 19 20 21 22 23
 24 25 26 27 28 29 30
 31      
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych