zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Premier: Wierzę, że przejdziemy pandemię zwycięsko

10:52, 26.10.2020;   autor: akune;   źródło: PAP

Wierzę, że przejdziemy pandemię zwycięsko, ale musimy się zmobilizować i przestrzegać obostrzeń – podkreślił premier Mateusz Morawiecki w liście skierowanym do uczestników 2. Kongresu „Zdrowie Polaków”, trwającego w Warszawie.


Podziel się:   Więcej

„Zdrowie jest naszą wspólną troską” – podkreślił premier w liście odczytanym podczas inauguracji Kongresu. „Potrzebna jest nam solidarna współpraca wszystkich pokoleń i specjalistów różnych dziedzin, aby kształtować postawy prozdrowotne, promować odpowiedzialność za siebie i współobywateli” – dodał.

Premier nawiązał też do trwającej pandemii koronawirusa. „Stoimy w obliczu pandemii. Wierzę, że przejdziemy ją zwycięsko, ale musimy się zmobilizować i przestrzegać obostrzeń” – podkreślił.

Zapewnił, że rząd nieustanie monitoruje zagrożenia i codziennie stara się dostosować strategię walki z wirusem SARS-CoV-2, tak aby „jak najskuteczniej odpowiadała na potrzeby obecnej sytuacji i chroniła Polaków”.


Premier: Polska została przygotowana na drugą falę epidemii
Jak podkreślił rządowa strategia ma trzy główne cele: „bezpieczeństwo i wsparcie seniorów”, odpowiedni dostęp do leczenia dla pacjentów z COVID-19 oraz podejmowanie działań, tak aby miały one jak najmniejszy wpływ na gospodarkę i życie codzienne Polaków.

Morawiecki zapewnił, że rząd w obliczu pandemii nie zapomina o pozostałych dziedzinach opieki medycznej. – Chcemy jak najwcześniej wykrywać choroby i zapobiegać ich rozwojowi – zdeklarował.

Dodał, że powołany przez rząd PiS Fundusz Medyczny, który ma stanowić „okno do realizacji wielu procedur w obszarze schorzeń onkologicznych i rzadkich".

Ma on też służyć budowaniu kompetencji polskich lekarzy i umożliwić im pracę na najnowocześniejszym sprzęcie z zastosowaniem najnowszych procedur – zaznaczył.

– Jestem przekonany, że przyczyni się on do poprawy bezpieczeństwa Polaków i wydolnością polskiego systemu ochrony zdrowia – zapewnił premier.


Rząd zachęca do korzystania z aplikacji STOP COVID

Kalendarz transmisji

Listopad 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
       1
 2 3 4 5 6 7 8
 9 10 11 12 13 14 15
 16 17 18 19 20 21 22
 23 24 25 26 27 28 29
 30      
25-11-2020
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych