zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Premier wręczył promesy na wozy strażackie dla OSP

12:29, 06.07.2020;   autor: akune;   źródło: PAP

Promesy na 23 średnie samochody ratowniczo-gaśnicze dla jednostek OSP z województwa kujawsko-pomorskiego wręczył w poniedziałek w Grudziądzu premier Mateusz Morawiecki.


Podziel się:   Więcej

Szef rządu wyraził przekonanie o coraz lepszym współdziałaniu Państwowej Straży Pożarnej i ochotniczych straży pożarnych przy usuwaniu skutków kataklizmów.

– Tylko w legendzie i tylko święty Florian potrafił jednym wiadrem wody ugasić całą wioskę; my dzisiaj doskonale wiemy, jak bardzo potrzebne są sprzęty, wozy strażackie i wszelkiego rodzaju dodatkowe wyposażenie – powiedział premier w siedzibie grudziądzkiej PSP.

Wyraził uznanie dla zaangażowania strażaków ochotników. – Nasi wspaniali druhowie i druhny ratują niemal w każdej minucie dobytek, mienie, życie we wszystkich zakątkach Polski. Codziennie mamy do czynienia z nieszczęściami, wypadkami; druhowie i druhny zawsze są pierwsi na miejscu wypadku – mówił.


Prezydent Duda przekazał promesy na zakup 25 wozów ratowniczo-gaśniczych

 
 
 
...
 
– To połączenie między Państwową Strażą Pożarną a ochotniczymi strażami pożarnymi będzie jeszcze bardziej skuteczne, ale już dzisiaj jest ono naszą wizytówką w czasie różnych kataklizmów – dodał premier. Zwrócił uwagę, że częściej niż z ogniem straże pożarne zmagają się z innymi żywiołami - wodą, huraganami i trąbami powietrznymi.
Prezydent: Modernizacja służb mundurowych to modernizacja Polski


Prezydent podziękował strażakom za „pracę w trudnych czasach” suszy i koronawirusa