zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Premier: Wszystkie kryzysy się zebrały i na nas rzuciły, ale podołamy

07:28, 05.09.2022;   autor: akune;   źródło: PAP, Twitter

– Pandemia, kryzys na granicy białoruskiej, kryzys popandemiczny, kryzys gospodarczy na świecie, a teraz kryzys inflacyjny, energetyczny i wojna na Ukrainie – te wszystkie kryzysy się razem zebrały i rzuciły na nas; ale podołamy im wszystkim – zadeklarował premier Mateusz Morawiecki.


Podziel się:   Więcej

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z dziennikarzami w poniedziałek, przed wyruszeniem w objazd pod hasłem „Bezpieczna Polska, bezpieczni Polacy”.

Jesteśmy w szczególnym czasie, czasie skumulowania wielu kryzysów na skutek koszmarnych błędów polityki energetycznej i klimatycznej ze strony Unii Europejskiej, mamy wielkie problemy z cenami – powiedział.

– Te ceny są wysokie z jeszcze jednego względu, to wojna na Ukrainie i świadoma polityka Moskwy, to wszystko powoduje, że mamy ogromną inflację, ona wpływa na portfele Polaków – dodał.

– Co zrobili nasi poprzednicy w takiej sytuacji, właściwie w sytuacji daleko łatwiejszej, mniejszego kryzysu? Można powiedzieć +trzy p+: podnieśli wiek emerytalny, podnieśli podatek VAT i inne opłaty i pozbawili Polaków około połowy OFE. Nasza polityka jest inna – państwo musi być aktywne szczególnie w trudnym czasie – przekonywał szef rządu.


„Bezpieczna Polska, bezpieczni Polacy”. Premier rusza w trasę po Polsce
 
 
 
...
 


Premier: Rząd wspiera przedsiębiorców w walce z inflacją
Przypomniał, że zgodnie z planami w przyszłym roku wydane zostanie 6 proc. PKB na zdrowie, 3 proc. PKB na wydatki obronne. – Ale te możliwości budżetowe, które dzisiaj amortyzują kryzys nie są dane raz na zawsze – zaznaczył.

– Trzeba uświadomić sobie, że sytuacja jest niezwykle trudna, nie da się wszystkiego, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki uzdrowić, nikt tego na świecie nie jest w stanie zrobić – zwracał uwagę.Prezydent Duda odwiedzi kieleckie targi obronne
Premier dodał, że rządy dzielą się na dwa typy, te które aktywnie działają, i te które chowają głowę w piasek – „jak było za czasów naszych poprzedników, kiedy bezrobocie rosło, kiedy podatki rosły, rósł wiek emerytalny, a dochody Polaków były w stagnacji”.

– a naszych czasów staramy za każdym razem reagować - pandemia, kryzys na granicy białoruskiej, kryzys popandemiczny, czyli zerwane łańcuchy produkcji, kryzys gospodarczy na świecie, a teraz kryzys inflacyjny, energetyczny i wojna na Ukrainie - te wszystkie kryzysy się razem zebrały i rzuciły na nas. Ale podołamy im wszystkim , bo bezpieczna Polska i bezpieczni Polacy to cel naszego rządu – powiedział premier.Premier Morawiecki: Polityka rządu ma łagodzić skutki inflacji

Kalendarz transmisji

Styczeń 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
       1
 2 3 4 5 6 7 8
 9 10 11 12 13 14 15
 16 17 18 19 20 21 22
 23 24 25 26 27 28 29
 30 31     
31-01-2023
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych