zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Premier: Wychodzimy z pandemii powoli, poobijani, ale niepokonani

12:25, 08.03.2021;   autor: akune;   źródło: PAP, Twitter

– Wychodzimy z pandemii powoli, poobijani, ale niepokonani; to ważne, że udało nam się w ogromnej większości przedsiębiorstw zachować, utrzymać, a nawet rozwinąć miejsca pracy – powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w Tarnowskich Górach.


Podziel się:   Więcej

Szef rządu podczas wystąpienia zwracał uwagę, że sytuacja gospodarcza na całym świecie jest trudna. – Wychodzimy z tej pandemii powoli, poobijani, ale niepokonani. To jest też ważne, żeby wiedzieć, że udało nam się w ogromnej większości przedsiębiorstw zachować, utrzymać, a nawet rozwinąć miejsca pracy. To jest rzecz, na której nam najbardziej zależało – mówił Morawiecki podczas wizyty w firmie Chemet.

W tym kontekście wskazał, że firma, którą odwiedza zatrudnia kolejnych pracowników. – I tu i zresztą we Francji, bo polska firma kupiła firmę we Francji, swojego konkurenta, który był w trudnej sytuacji. To pokazuje, że w trudnym roku pandemii, przedsiębiorstwa potrafią realizować swoją strategię – mówił.
Premier zwracał też uwagę na dane prezentowane przez KE dotyczące m.in. finansów publicznych czy długu publicznego i - jak wskazał - jesteśmy przez Komisję Europejską pokazywani w zestawieniu na pierwszym miejscu.

– Cieszę się z tego, bo to stało się po roku, w którym zainwestowaliśmy w polskie miejsca pracy i dla polskich przedsiębiorców ok. 200 mld zł. Bez naprawy finansów publicznych nie byłoby to możliwe – zaznaczył.Premier: W tym roku Polska wróci na ścieżkę dynamicznego wzrostu
 
 
 
...
 


Gowin: Firmy muszą zwiększyć odporność

Kalendarz transmisji

PnWtŚrCzPtSoNd
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9 10 11 12
 13 14 15 16 17 18 19
 20 21 22 23 24 25 26
 27 28 29 30 31  
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych