zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Premier z przewodniczącym Rady Europejskiej o nadchodzącym szczycie UE

08:19, 13.10.2020;   autor: akune;   źródło: KPRM, gov.pl, Twitter

Premier Mateusz Morawiecki przeprowadzi we wtorek wideokonferencję z przewodniczącym RE Charlesem Michelem na temat przygotowań do posiedzenia Rady Europejskiej, które odbędzie się 15-16 października w Brukseli. Tematem rozmowy będą m.in. relacje UE ze Zjednoczonym Królestwem oraz walka z pandemią koronawirusa.


Podziel się:   Więcej

Rada Europejska podsumuje realizację umowy o wystąpieniu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej i dokona przeglądu stanu negocjacji w sprawie przyszłego partnerstwa między Unią Europejską a Zjednoczonym Królestwem.

Stosunki UE ze Zjednoczonym Królestwem

Unia Europejska musi być przygotowana do wszystkich scenariuszy po 1 stycznia 2021 r., kiedy zakończy się okres przejściowy i Wielka Brytania opuści unię celną oraz unijny wspólny rynek.


Unia Europejska za „bezprecedensowym” partnerstwem z Wielką Brytanią

Wspólna walka z pandemią COVID-19

Pandemia COVID-19 wciąż stanowi wyzwanie dla wielu krajów na całym świecie. Rada Europejska będzie rozmawiać nt. koordynacji działań państw wspólnoty w reakcji na drugą falę pandemii koronawirusa.

Unijni przywódcy omówią także postępy prac nad szczepionką przeciwko COVID-19. Polska popiera europejskie podejście i środki podjęte przez UE na rzecz przyspieszenia rozwoju, produkcji i wdrażania szczepionki.


Premier: Musimy utrzymywać naszą jedność i solidarność w centralnej Europie
Rząd aktywny w UE

Na ostatnim posiedzeniu Rady Europejskiej kraje wspólnoty przyjęły propozycję Grupy Wyszehradzkiej przedstawioną przez premiera Mateusza Morawieckiego dotyczącą Planu Gospodarczego dla Demokratycznej Białorusi.

Plan przewiduje wsparcie transformacji systemowej i gospodarczej w stosunku do naszego wschodniego sąsiada. W pomoc dla Białorusi Polska chce włączyć także instytucje międzynarodowe, takie jak Międzynarodowy Fundusz Walutowy czy Bank Światowy, ale też europejskie instytucje – Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju czy Europejski Bank Inwestycyjny.


Premier: Plan dla Białorusi przyjęty jednogłośnie; w planie m.in. długoterminowe inwestycje

Kalendarz transmisji

PnWtŚrCzPtSoNd
 1 2 3 4 5 6 7
 8 9 10 11 12 13 14
 15 16 17 18 19 20 21
 22 23 24 25 26 27 28
 29 30 31    
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych