zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Premier: Zależy nam, by pracownicy i przedsiębiorcy mieli jak najlepsze warunki do pracy

08:57, 23.09.2019;   autor: akune, ag, mg;   źródło: portal tvp.info

Podczas wizyty w woj. śląskim premier Mateusz Morawiecki mówił o tym, jak ważne są rozwiązania, które wspierają małe polskie firmy. – Zależy nam przede wszystkim na tym, żeby zarówno pracownicy, jak i przedsiębiorcy mieli jak najlepsze warunki do tworzenia, do swojej pracy, bo pracują czasami bardzo ciężko, po wiele godzin dziennie i to jest ta rodząca się polska klasa średnia. Prawo i Sprawiedliwość jest partią rodzącej się polskiej klasy średniej. Coraz większej polskiej klasy średniej – powiedział szef rządu portalowi tvp.info.


Podziel się:   Więcej

– W takich miastach, jak Mysłowice, Ruda Śląska, Katowice, gdzie byłem, widać wyraźnie, jak potrzebne są różne programy dla tych małych, najmniejszych polskich firm. To jest tworzenie lepszych perspektyw do rozwoju dla tych, którzy mogą rozwijać się w kraju. Mniejszy ZUS oznacza, że więcej pieniędzy zostanie na inwestycje dla tych, którzy eksportują, mają mniej obciążeń biurokratycznych. To zawsze jest łatwiej pozyskiwać klientów, szukać nowych rynków – stwierdził w rozmowie z portalem tvp.info szef rządu.

Sukces amerykańskiej klasy średniej doprowadził do sukcesu gospodarki całych Stanów Zjednoczonych. Zdaniem premiera Mateusza Morawieckiego inspiracją dla polityki gospodarczej rządu PiS są spotkania z właścicielami m.in. małych firm w całej Polsce.

– Bardzo dużo energii mi dają, bardzo dużo nowych informacji. Przed chwilą z przedsiębiorcą rozmawiałem właśnie o naszej propozycji. O naszym pakcie dla przedsiębiorców – mówił nam premier Morawiecki.

Klasa średnia, którą stanowiło większość Amerykanów, była przez lata filarem tamtejszej gospodarki i ładu ekonomicznego. Obecnie w jej rękach znajduje się ok. 43 proc. łącznych dochodów Amerykanów, a w przeszłości jej wpływ na gospodarkę był jeszcze większy. Obecnie mamy do czynienia z polaryzacją ekonomiczną i znacznie szybciej rosną majątki klasy wyższej.


Premier: Polski model dobrobytu ma być modelem „solidarnego wzrostu”
 
 
 
...
 
Pakt dla przedsiębiorców

Premier na Śląsku mówił dużo o pakcie dla przedsiębiorców. – 500 złotych średnio ulgi w ZUS-ie dla firm, które uzyskują przychody do 10 tys. zł miesięcznie i dochody do 6 tys. zł miesięcznie, więc mamy roczne dochody firmy 120 tys. zł. Bardzo często, jak odwiedzałem zakłady fryzjerskie, warsztaty samochodowe czy małe piekarenki, cukiernie, to właśnie słyszałem, że przydałby się niższy ZUS na rozkręcenie biznesu. Mówili: „Panie premierze, chociaż na pierwszy rok, dwa, trzy, aż osiągniemy jakiś pułap”. Mamy dzisiaj bardzo piękną ofertę skrojoną właśnie na potrzeby małego, średniego biznesu – powiedział premier Morawiecki podczas wizyty cukierni w Katowicach.


Premier: Cieszę się, że kreatywność jest dzisiaj przekładana na modele biznesowe

Kalendarz transmisji

Styczeń 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
     1 2 3
 4 5 6 7 8 9 10
 11 12 13 14 15 16 17
 18 19 20 21 22 23 24
 25 26 27 28 29 30 31
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych