zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Premier zaprasza na burzę mózgów dotyczącą wody i jej dostępności

16:39, 13.08.2019;   autor: msies;   źródło: PAP

– Zapraszam wszystkich obywateli do ogólnonarodowej burzy mózgów, której tematem będzie woda i jej dostępność. Liczę, że pojawi się rzeka pomysłów, z których korzystać będziemy nie tylko my, ale też nasze dzieci i wnuki - mówił we wtorek premier Mateusz Morawiecki do uczestników debaty „GovTech Polska – Aktywuj Pomysły!”.


Podziel się:   Więcej

– Chcę państwa zachęcić i zaprosić do wielkiej ogólnopolskiej burzy mózgów, która odbędzie się w połowie września i która będzie dotyczyć niesamowicie ważnego problemu – problemu, o którym ostatnio bardzo często dyskutujemy w Polsce, w Europie i na świecie. Tym problemem jest woda, brak wody, dostępność wody; woda jako to podstawowe źródło życia, źródło potrzebne do działań gospodarczych i wszelkich innych (...), woda, która staje się tematem numer jeden – mówił szef rządu podczas debaty.

– Chcę poprosić i zainspirować do tej wielkiej, ogólnopolskiej burzy mózgów wszystkich, którzy mają tutaj coś do powiedzenia – dodał.

Morawiecki wyraził nadzieję, że z tej wielkiej „burzy mózgów” urodzą się pomysły, które będziemy mogli wdrażać nie tylko w Polsce, ale „będziemy mogli być liderem ogólnoeuropejskim”.

– Liczę na to, że ta nomen omen rzeka pomysłów pojawi się i będziemy mogli z niej korzystać nie tylko my, ale też przyszłe pokolenia – nasze dzieci, wnuki i prawnuki – podkreślił.
 
 
 
...
 
Premier wyraził przekonanie, że w najbliższych „miesiącach, latach musimy bardzo intensywnie przebudować nasze programy, a w ślad za tym całą naszą infrastrukturę w zakresie irygacji, melioracji, małej retencji, dużej retencji”. – To wprowadzi nas w tę nową przestrzeń, gdzie woda jako dobro rzadkie będzie tą naszą przewagą konkurencyjną i będziemy mogli dalej korzystać z dobrodziejstw wody – powiedział Morawiecki.

Kalendarz transmisji

Styczeń 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9 10 11 12
 13 14 15 16 17 18 19
 20 21 22 23 24 25 26
 27 28 29 30 31  
25-01-2020
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych