zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Premier: Zaprosiliśmy do rządu Agnieszkę Ścigaj, będzie zajmować się integracją społeczną

12:40, 22.06.2022;   autor: kawi;   źródło: PAP, Twitter

Premier Mateusz Morawiecki poinformował w środę, że do rządu wejdzie posłanka koła Polskie Sprawy Agnieszka Ścigaj, która będzie zajmować się szeroko rozumianą tematyką integracji społecznej również w związku z przebywającymi w Polsce uchodźcami z Ukrainy.


Podziel się:   Więcej

Podczas konferencji prasowej w Raszynie premier został zapytany o doniesienia medialne, które pojawiły się wcześniej w środę, że posłanka Ścigaj wejdzie do rządu.

- Po wielu rozmowach merytorycznych, po wielu rozmowach programowych o bardzo konkretnych sprawach, o bardzo wielu tematach, które nurtują Polaków, ekonomicznych, społecznych, politycznych, doszliśmy do porozumienia z kołem Polskie Sprawy i zaprosiliśmy panią poseł Agnieszkę Ścigaj do rządu - potwierdził Morawiecki.

Poinformował, że Ścigaj zajmować ma się „szeroko rozumianą tematyką integracji społecznej”. Jak podkreślił, to tematyka na której Ścigaj świetnie się zna i na której koncentruje się od wielu lat.

Premier zaznaczył, że Ścigaj zajmować będzie się kwestiami integracji społecznej w okresie „napięć na forum polskim, międzynarodowym związanym z falą uchodźców z Ukrainy, ale nie tylko”. - Tutaj mamy do czynienia ze zjawiskami o wiele szerszymi i tymi zagadnieniami będzie zajmowała się nowa pani minister - dodał.
Czteroosobowe dotąd koło Polskie Sprawy tworzyli obok Ścigaj także: Zbigniew Girzyński, Andrzej Sośnierz i Paweł Szramka. Poseł Szramka poinformował w środę przed południem, że zrezygnował z członkostwa w tym kole i ogłosił, że zostanie posłem niezrzeszonym. „Liczyłem na to, że potoczy się to zupełnie inaczej” - napisał poseł na Twitterze.


Nieoficjalnie: Agnieszka Ścigaj, posłanka koła Polskie Sprawy, dołączy do rządu

Kalendarz transmisji

Styczeń 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
       1
 2 3 4 5 6 7 8
 9 10 11 12 13 14 15
 16 17 18 19 20 21 22
 23 24 25 26 27 28 29
 30 31     
27-01-2023
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych