zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Premier: Ziobro podjął się naprawy resortu znajdującego się w jądrze antywartości

22:11, 27.10.2020;   autor: msies;   źródło: PAP

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro podjął się dzieła naprawy ministerstwa, które znajdowało się w jądrze nieprawidłowości i antywartości - powiedział we wtorek premier Mateusz Morawiecki podczas debaty nad wnioskiem o wotum nieufności wobec szefa MS.


Podziel się:   Więcej

– Mam trochę takie deja vu jako osoba, która trzeci raz w krótkim czasie broni pana ministra sprawiedliwości przed niesłusznie zawnioskowanym wnioskiem o wotum nieufności - podkreślił premier.

Morawiecki ocenił, że od wielu lat toczy się pewnego rodzaju spór o Polskę. – Bardzo głęboki spór o Polskę, którego nową emanacją są ostatnie wydarzenia, wydarzenia z ostatnich dni, tygodni, miesięcy, ale właśnie również lat i dziesięcioleci - powiedział.

Minister Ziobro – kontynuował – „podjął się dzieła naprawy ministerstwa, które w tym jądrze nieprawidłowości, niedoskonałości, jądrze też bardzo często niedobrych i złych postepowań i antywartości, się znajdowało”. „Z tego też wynika to, że ta naprawa trwa dłużej” – stwierdził.

– Jedną z podstawowych kwestii, które trzeba było rzeczywiście uregulować po latach zaniedbań była polityka społeczna, ale rozumiana nie tylko tak, jak rozumieliśmy ją w czasie pierwszej kadencji – powiedział. Teraz, jak mówił, rząd podejmuje się „kolejnego dzieła naprawy polityki społecznej rozumianej jako służba państwa tym, którzy tej służby najbardziej potrzebują”.
 
 
 
...
 
Według szefa rządu leitmotivem Ministerstwa Sprawiedliwości jest „szeroko rozumiana polityka społeczna stojąca absolutnie w kontrze do tego, co było przez 25 lat”.

Morawiecki stwierdził, że reforma sprawiedliwości miała doprowadzić do większej „sprawczości” i „sprawności” państwa. Dodawał, że reforma ta wpływa m.in. na lepsze funkcjonowania systemu podatkowego i „wewnątrzsterowność” w polityce zagranicznej.

– Naszą zasadą, którą kierujemy się, którą kieruje się minister sprawiedliwości, jest to, że prawo nie może być niesprawiedliwe dla tych słabszych, że prawo musi w sposób równy traktować wszystkich, że nie ma równych i równiejszych i że ci którzy są możnymi tego świata również podlegają prawu – to jest zasad państwa sprawiedliwego – mówił szef rządu.

Premier deklarował, że reforma wymiaru sprawiedliwości powierzona Ziobrze w 2015 r. będzie kontynuowana. Wnioskował też o odrzucenie wniosku o wotum nieufności.

Sejm. Debata nad wotum nieufności wobec Zbigniewa Ziobry

Kalendarz transmisji

Listopad 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
       1
 2 3 4 5 6 7 8
 9 10 11 12 13 14 15
 16 17 18 19 20 21 22
 23 24 25 26 27 28 29
 30      
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych