zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Premier: Zrobimy wszystko by promować obecność firm niemieckich w Polsce

07:31, 10.06.2021;   autor: msies;   źródło: PAP

Zrobimy wszystko, by promować dalszą obecność firm niemieckich w Polsce i polskich w Niemczech. Polska jest w stanie stworzyć dopasowane warunki dla konkretnych biznesów i firm – napisał na Facebooku premier Mateusz Morawiecki.


Podziel się:   Więcej

„Nie jest tajemnicą, że Niemcy są naszym wiodącym partnerem gospodarczym. Polska gospodarka w ostatnich latach znacząco się zmieniła, a jej szybki rozwój był napędzany także dzięki dobrej współpracy z niemieckimi firmami. Około 6 tys. z nich działa na polskim rynku” – napisał premier na Facebooku.

„Zagraniczni inwestorzy potrzebują wykwalifikowanej siły roboczej, która jest dobrze wykształcona. Dlatego w Polsce przyjęliśmy specjalne programy kształcenia. Drugi ważny punkt to nasza infrastruktura. Obecnie Polska przechodzi w tym obszarze prawdziwą rewolucję. Jest to możliwe dzięki dwóm źródłom finansowania – środkom europejskim i pieniądzom pochodzącym z polskiego budżetu. Trzeci element to zachęty inwestycyjne – robimy wszystko, by przyciągać ciekawe inwestycje. I wiemy, że niemieccy inwestorzy bardzo to doceniają” – podkreślił.

Zwrócił uwagę, że wartość handlowa naszej wymiany z Niemcami zwiększyła się siedmiokrotnie w ciągu ostatnich 30 lat i stale wzrasta.


Premier: Niemcy wiodącym partnerem gospodarczym Polski