zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Premierzy Polski i Ukrainy rozmawiali o konsekwencjach rosyjskiego ataku rakietowego

16:39, 05.12.2022;   autor: ansa;   źródło: PAP

Premier Mateusz Morawiecki rozmawiał z premierem Ukrainy Denysem Szmyhalem o konsekwencjach rosyjskiego ataku rakietowego na obiekty cywilne i infrastrukturę krytyczną Ukrainy. Społeczność międzynarodowa musi kontynuować wsparcie humanitarne i obronne dla Ukrainy – podkreślił szef polskiego rządu.


Podziel się:   Więcej

W poniedziałek doszło do zmasowanego ataku rakietowego Rosji wymierzonego w cele na Ukrainie. Zginęły co najmniej dwie osoby. Późnym popołudniem odwołano trwający około trzech godzin alarm przeciwlotniczy na terenie całego kraju. W niektórych regionach są problemy z dostawami prądu, wody i ogrzewania. W trakcie alarmu sieci społecznościowe i media donosiły o wybuchach w Odessie oraz m.in. w obwodach: zaporoskim, kijowskim, winnickim i czerkaskim. Pisano również o strąceniu kilku rosyjskich pocisków przez ukraińską obronę przeciwlotniczą.

Szef polskiego rządu poinformował na Twitterze, że rozmawiał z premierem Ukrainy o poniedziałkowym ataku rakietowym.

Rosja przeprowadziła kolejny zmasowany atak na obiekty cywilne i infrastrukturę krytyczną Ukrainy, który przyniósł śmiertelne żniwo. O tragicznych konsekwencjach rozmawiałem z Denysem Szmyhalem. Społeczność międzynarodowa musi kontynuować wsparcie humanitarne i obronne dla Ukrainy – podkreślił Morawiecki.

Kalendarz transmisji

PnWtŚrCzPtSoNd
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9 10 11 12
 13 14 15 16 17 18 19
 20 21 22 23 24 25 26
 27 28     
05-02-2023
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych