zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Prezydenccy ministrowie polecą do Wilna na konsultacje ws. Ukrainy

11:03, 26.01.2022;   autor: msies;   źródło: IAR

Prezydenccy ministrowie odpowiedzialni za bezpieczeństwo i sprawy międzynarodowe polecą dziś do Wilna na konsultacje w sprawie sytuacji na Ukrainie.


Podziel się:   Więcej

W rozmowach na Litwie wezmą udział szef Biura Polityki Międzynarodowej Kancelarii Prezydenta Jakub Kumoch oraz szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch – wynika z informacji przekazanych przez Biuro Bezpieczeństwa Narodowego. Obaj ministrowie wylądują w Wilnie wieczorem, a pierwsza tura rozmów rozpocznie się jutro rano.

W naradzie związanej z sytuacją na Ukrainie - oprócz przedstawicieli Polski - wezmą udział doradcy do spraw bezpieczeństwa przywódców państw bałtyckich, czyli Litwy, Łotwy i Estonii.

Władze Ukrainy i państwa zachodnie uważają, że zgromadzenie przez Federację Rosyjską około 100 tysięcy żołnierzy to celowe działania, które mają wywierać presję na rząd w Kijowie. Wielu ekspertów mówi wprost o realnej groźbie rosyjskiej agresji.

W poniedziałek o sytuacji na Ukrainie prezydent Andrzej Duda najpierw rozmawiał z ministrami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo oraz z szefami służb, a wieczorem odbył naradę on line z prezydentem USA Joe Bidenem. W rozmowie przeprowadzonej w formie wideokonferencji brali też udział przywódcy Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii i Włoch oraz przedstawiciele UE i NATO.


Kumoch: W obliczu zagrożenia Ukraina może liczyć na polskie wsparcie

Kalendarz transmisji

PnWtŚrCzPtSoNd
       1
 2 3 4 5 6 7 8
 9 10 11 12 13 14 15
 16 17 18 19 20 21 22
 23 24 25 26 27 28 29
 30 31     
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych