zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Prezydent Andrzej Duda dokonał zmian w składzie Rady Ministrów

18:23, 26.10.2021;   autor: ansa;   źródło: PAP/IAR

Prezydent Andrzej Duda na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego dokonał zmian w składzie Rady Ministrów. Zapewnił, że ma do nowych ministrów zaufanie i podkreślał, że ich zadaniem będzie „dalsze prowadzenie polskich spraw”.


Podziel się:   Więcej

Prezydent odwołał Grzegorza Pudę z funkcji ministra rolnictwa i rozwoju wsi. Na ten urząd prezydent powołał Henryka Kowalczyka, który został też wicepremierem. Grzegorz Puda został powołany na ministra funduszy i polityki regionalnej.

Prezydent Duda odwołał też Michała Kurtykę ze stanowiska ministra klimatu i środowiska. Na jego miejsce powołał Annę Moskwę. Andrzej Duda powołał Piotra Nowaka na urząd ministra rozwoju i technologii. Na czele nowo utworzonego ministerstwa sportu i turystyki stanął Kamil Bortniczuk. Podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim Andrzej Duda zapowiedział, że nadal będzie dbał o dobrą współpracę z rządem i wszystkimi ministrami. Podziękował też ministrom, którzy zostali odwołani ze stanowisk, podkreślając, że bardzo wysoko ocenia ich pracę.


Premier poinformował o zmianach w rządzie
 
 
 
...
 
– Dziękuję za wszelkie podjęte działania dla naszych rodaków – dodał prezydent. Andrzej Duda podziękował też nowo powołanym ministrom za przyjęcie nowych obowiązków i zadań . – To prowadzenie polskich spraw w tym trudnym czasie, jakim jest pandemia koronawirusa, ale i działanie na przyszłość, by Polska jeszcze lepiej się rozwijała – podkreślił prezydent.
Dodał, że stara się, aby współpraca z rządem układała się jak najlepiej, "żebyśmy działali wspólnie, żeby było pomiędzy nami porozumienie. Wierzę w to głęboko, że właśnie wspólnym działaniem przyczyniamy się najlepiej do rozwoju Polski i do tego, żeby ludziom w Polsce żyło się lepiej z każdą kolejną podejmowaną decyzją" - powiedział prezydent. – W zdecydowanej większości pracowaliście państwo już w rządzie i doskonale wiecie, co to znaczy - macie ogromne doświadczenie - powiedział prezydent podczas wręczenia nominacji nowym ministrom. Zapewniał, że ma do nowych ministrów zaufanie i podkreślał, że ich zadaniem będzie „dalsze prowadzenie polskich spraw” w czasie pandemii po to, żeby - jak dodał - Polacy żyli na coraz wyższym poziomie. – Pałac Prezydencki jest dla państwa otwarty, współpracuję z państwem i staram się, żeby ta współpraca układała się jak najlepiej, żebyśmy działali wspólnie, żeby było między nami porozumienie – zaznaczył prezydent.


Premier o Turowie: Trudno zamknąć 4-7 proc. naszego systemu elektroenergetycznego

Kalendarz transmisji

Grudzień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9 10 11 12
 13 14 15 16 17 18 19
 20 21 22 23 24 25 26
 27 28 29 30 31  
04-12-2021
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych