zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Prezydent Andrzej Duda honorowym obywatelem Środy Śląskiej

19:56, 17.10.2019;   autor: akune;   źródło: PAP

Andrzej Duda został honorowym obywatelem Środy Śląskiej. Prezydent spotkał się w czwartek z władzami miasta oraz jego mieszkańcami na placu Wolności. Podkreślił, że wyróżnienie cieszy go szczególnie z uwagi na uzasadnienie Napisano w nim m.in., że prezydent działa na rzecz wspierania rodzin, lokalnych inicjatyw i młodzieży.


Podziel się:   Więcej

Andrzej Duda podziękował radnym miejskim, którzy w dniu jego przyjazdu do Środy Śląskiej podjęli uchwałę o nadaniu prezydentowi honorowego obywatelstwa miasta.

– To jest dla mnie wielką radością, wielką przyjemnością, ale też i wielkim zaszczytem. Ogromnie za to dziękuję, że przyjechałem dzisiaj do państwa, ale mogę także powiedzieć, że przyjechałem także i do mojego miasta. To dla mnie wielkie wyróżnienie, bo staję się członkiem państwa wspólnoty i także wielkim wyróżnieniem ze względu na to, jakim miastem jest Środa Śląska – powiedział prezydent.

Przypomniał, że na prawie średzkim powstałym z lokowania tego miasta później w całej Polsce, na Śląsku i w innych częściach ulokowano kilkaset innych miast.

– Taką rzeczą, która najbardziej mnie porusza jest uzasadnienie wniosku i uchwały, gdzie jest wspomniane o rzeczach, które są rzeczywiście dla mnie ważne, że to honorowe obywatelstwo państwo mi przyznajecie właśnie dlatego, że dostrzegacie to moje staranie: wspieranie lokalnych inicjatyw samorządowych, wspieranie samorządu, wspieranie rodziny, wspieranie zwykłego człowieka, wspieranie młodzieży. Rzeczywiście to jest to, na czym ogromnie mi zależy – powiedział Duda.

Przypomniał, że najważniejszym celem jego prezydentury jest, by, kiedy będzie ją kończył, mógł usłyszeć od zwykłej rodziny, że żyje jej się lepiej i bezpieczniej niż wtedy, gdy rozpoczynał on prezydenturę.


Prezydent: Chciałbym, żeby Polska utrzymała obecny kurs wzrostu gospodarczego
Prezydent Duda podkreślił, że przy dobrym działaniu gospodarczym państwo będzie w stanie się rozwijać jeszcze lepiej i będzie można zrealizować wszystkie cele, także te wprowadzone już projekty społeczne.

– Akcentuję to tutaj w Środzie Śląskiej, bo tu jest prowadzona dobra gospodarka. Gratuluję tego, że tu jest ta świetnie rozwijająca się podstrefa specjalnej strefy gospodarczej. To jest oszałamiające, kiedy wjeżdża się do miasta i widzi się te wszystkie nowoczesne budynki, nowoczesne zakłady pracy. Nazwijmy to po imieniu: przecież państwo macie tam pracę. Ja pytam pana burmistrza czy jest bezrobocie, a pan burmistrz uśmiechnął się. Więc rozumiem, że nie pracuje ten, kto nie chce. To takiej właśnie Polski byśmy chcieli. Tu Środa Śląska jest rzeczywiście takim modelem, jak chcielibyśmy, żeby się polskie państwo rozwijało – powiedział prezydent.Prezydent Duda złoży wizytę w Środzie Śląskiej
Prezydent Duda przypomniał, że kilkanaście dni temu właśnie w tej podstrefie otworzył swój zakład Xeos amerykańsko-niemiecki potentat lotniczy, który będzie w nim serwisował silniki lotnicze z całego świata.

– To będą pewnie silniki Lufthansy, która jest udziałowcem tego wielkiego przedsięwzięcia, ale też wielka amerykańska firma General Electric, która tutaj działa. To, że oni nadal tutaj inwestują, to także jest widomy znak dobrych i coraz lepszych relacji polsko-amerykańskich. Cieszę się, że dzisiaj także ja mogę to realizować, że te relacje się rozwijają – powiedział prezydent.Prezydent z wizytą na Dolnym Śląsku. Odwiedzi Zakłady Ceramiczne Bolesławiec

Kalendarz transmisji

Wrzesień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
    1 2 3 4
 5 6 7 8 9 10 11
 12 13 14 15 16 17 18
 19 20 21 22 23 24 25
 26 27 28 29 30  
28-09-2022
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych