zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Prezydent Andrzej Duda odwiedzi Egipt

19:59, 22.05.2022;   autor: msies;   źródło: IAR, PAP

Prezydent Andrzej Duda odwiedzi w najbliższych dniach Egipt. Poinformował o tym w niedzielę w Kijowie podczas konferencji prasowej w Kijowie, kończącej jego wizytę na Ukrainie.


Podziel się:   Więcej

W niedzielę Prezydenci Polski i Ukrainy wystąpili podczas posiedzenia Werchownej Rady – ukraińskiego parlamentu. Odbyli także wcześniej rozmowę w cztery oczy. Prezydent Duda mówił, że eksport ukraińskiego zboża i import paliwa na Ukrainę były wśród tematów jego osobistych rozmów z Wołodymyrem Zełenskim.

Jak poinformował prezydent Andrzej Duda w rozmowie z dziennikarzami, w ciągu najbliższych dni odbędzie wizytę w Egipcie. Wśród tematów rozmów będą m.in. problemy z eksportem ukraińskiego zboża. Prezydent podkreślił, że Egipt jest uzależniony od dostawy ukraińskich zbóż.

– Będę za kilka dni dosłownie w Egipcie, mamy zaplanowaną oficjalną wizytę. A dzisiaj celem tej wizyty jest właśnie między innymi to wielkie zagadnienie. Egipt jest praktycznie uzależniony od Ukrainy, a przynajmniej był do tej pory uzależniony od Ukrainy, jeżeli chodzi o dostawy zbóż. I na pewno w Egipcie to będzie jeden z głównych tematów, o których będziemy rozmawiali – powiedział.

Jednocześnie wspomniał o związanym z tymi problemami „przesłaniu do prezydenta Egiptu, do władz Egiptu, ze strony prezydenta Zełenskiego”. – Rozmawialiśmy dzisiaj w cztery oczy długo na ten temat i mam też tutaj temat, który chciałbym z nimi omówić – zapowiedział Duda.


Duda: Zaproszenie do Werchownej Rady, „to podziękowanie wobec Polaków”
 
 
 
...
 

Kalendarz transmisji

Wrzesień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
    1 2 3 4
 5 6 7 8 9 10 11
 12 13 14 15 16 17 18
 19 20 21 22 23 24 25
 26 27 28 29 30  
24-09-2022
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych