zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Prezydent apeluje o jedność obozu rządzącego

13:02, 03.03.2021;   autor: elolc;   źródło: PAP

Polska potrzebuje dziś stabilnego rządu, stąd apel prezydenta Andrzeja Dudy, by Zjednoczona Prawica pamiętała o wyzwaniach, które mogą być zrealizowane tylko przez przez tę koalicję - powiedział prezydencki rzecznik Błażej Spychalski.


Podziel się:   Więcej

- W momencie, w którym pojawiają się istotne rozbieżności, jest taki przekaz, że dzieje się w obozie Zjednoczonej Prawicy coś złego. Polska dziś potrzebuje, szczególnie w tym trudnym czasie, stabilnego rządu - powiedział rzecznik prezydenta w Radiu Plus. Jak dodał, to apel ze strony KPRP, ze strony prezydenta Andrzeja Dudy, by Polska w trudnym momencie była prowadzona przez Zjednoczoną Prawicę, „bo rząd pana premiera Mateusza Morawieckiego po prostu dobrze prowadzi polskie sprawy”.

- O to jest apel, byśmy o tym pamiętali, by Zjednoczona Prawica o tym pamiętała, że wiele wyzwań przed nami i te wyzwania mogą być zrealizowane tylko przez obóz Zjednoczonej Prawicy, bo ostatnie lata pokazują, że ambitne, ważne wyzwania mogą być realizowane tylko przez ten rząd - powiedział Spychalski.

We wtorek po południu prezes PiS Jarosław Kaczyński spotkał się z szefem Porozumienia Jarosławem Gowinem. Z kolei w poniedziałek - jak informował wiceminister sprawiedliwości Michał Woś (Solidarna Polska) - odbyła się rozmowa Kaczyńskiego z szefem SP Zbigniewem Ziobrą.

We wtorek wiceszef MS Michał Woś, odnosząc się do konfliktu w Zjednoczonej Prawicy, powiedział, że są trzy scenariusze - dalsze trwanie koalicji, przedterminowe wybory, a trzeci to znalezienie przez PiS kogoś innego do koalicji. Wicerzecznik PiS Radosław Fogiel mówił z kolei w środę w TVN24, że PiS jasno deklaruje, iż chce, by Zjednoczona Prawica trwała w obecnej formule.

Pytanie do koalicjantów, czy chcą pracować razem, realizować program, czy chcą poskromić pewne ambicje na rzecz wspólnego celu - dodał Fogiel.


Prezydent: jedność Zjednoczonej Prawicy jest zachowana
 

Kalendarz transmisji

Kwiecień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
    1 2 3 4
 5 6 7 8 9 10 11
 12 13 14 15 16 17 18
 19 20 21 22 23 24 25
 26 27 28 29 30  
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych