zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Prezydent: chcę, aby Polakom lepiej się żyło

11:57, 22.05.2019;   autor: msies;   źródło: PAP

Mieszkańcy miast i wsi chcą prowadzić nowoczesne życie, jak mieszkańcy zachodniej Europy – powiedział prezydent Andrzej Duda przemawiając na spotkaniu w Belwederze podsumowującym cykl konferencji „Perspektywy dla mieszkańców obszarów wiejskich”. W jego opinii, władze powinny prowadzić działania, które im to umożliwią.


Podziel się:   Więcej

Prezydent podziękował wszystkim uczestnikom konferencji, a szczególnie przedstawicielom rządu. Podkreślił, że po raz pierwszy rząd tak silnie zaangażował się w sprawy dotyczące mieszkańców wsi.

Cykl siedmiu konferencji „Perspektywy dla mieszkańców obszarów wiejskich” zainaugurowała ponad dwa miesiące temu w Sielinku w województwie wielkopolskim szefowa Kancelarii Prezydenta, Halina Szymańska. Spotkania odbywały się w pięciu województwach. W ostatnim, które odbyło się na początku kwietnia w Kalsku w województwie lubuskim, wzięli udział między innymi prezydent Andrzej Duda, minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński oraz minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński.

Podczas spotkań poszczególne resorty prezentowały programy rządowe, przeznaczone dla mieszkańców wsi, a przedstawiciele Kancelarii Prezydenta mówili o inicjatywach prezydenckich. Rozmawiano też z samorządowcami na temat lepszego rozwoju wsi.
 
 
 
...
 

Kalendarz transmisji

PnWtŚrCzPtSoNd
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9 10 11 12
 13 14 15 16 17 18 19
 20 21 22 23 24 25 26
 27 28 29 30 31  
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych