zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Prezydent: Chcę, żeby polityka Zjednoczonej Prawicy była kontynuowana

07:39, 17.09.2021;   autor: akune;   źródło: PAP

Chcę, żeby polityka Zjednoczonej Prawicy była kontynuowana; taką ambitną politykę jest w stanie kontynuować tylko Zjednoczona Prawica; mam nadzieję, że będą tacy, którzy nadal będą tworzyć tę większość parlamentarną – powiedział prezydent Andrzej Duda w wywiadzie opublikowanym w piątkowym „Polska Times”.


Podziel się:   Więcej

Duda został zapytany, czy nie martwi się o przyszłość Zjednoczonej Prawicy.

„Martwię się, dlatego że uważam, że polskie sprawy były i są dobrze prowadzone. W naszym kraju bardzo wiele zmieniło się zdecydowanie na lepsze. Zjednoczona Prawica to w ogóle nowa jakość, od 2015 r. zupełna zmiana sposobu myślenia i patrzenia na Polskę” – powiedział prezydent, wyliczając podjęte w ostatnich latach inwestycje.

„Chcę, żeby ta polityka była kontynuowana. Ci, którzy rządzili w latach 2007-2015, z którymi ja się fundamentalnie nie zgadzam co do ich pomysłu w kwestii rozwoju kraju i co do sposobu realizacji przez nich polityki oraz podejścia do spraw społecznych, już mieli swój czas” – podkreślił Duda.


„Odrzucanie wniosków opozycji o wotum nieufności jest zawsze testem dla spójności koalicji”
Przypomniał, że to właśnie wtedy podwyższono wiek emerytalny. „A obniżenie wieku emerytalnego to był jeden z najważniejszych postulatów mojej kampanii 2015 r. i zrobiliśmy to - to był mój projekt i moje zobowiązanie” – dodał.

Prezydent wyliczał, że Zjednoczona Prawica m.in. zapewniła wzrost płacy minimalnej, wprowadziła 13. i 14. emerytury, czy program 500 plus.

„Nie mam wątpliwości, że dzisiaj taką ambitną politykę jest w stanie kontynuować tylko Zjednoczona Prawica. Mam nadzieję, że to będzie w parlamencie przez mądrych ludzi rozumiane. I że będą tacy, którzy nadal będą tę większość parlamentarną tworzyć, na co bardzo liczę” – oświadczył.


Terlecki: Nikt nie chce teraz przyspieszonych wyborów
Duda został też zapytany o tzw. ustawę antykorupcyjną, która jest elementem współpracy PiS z Kukiz'15. Prezydent podkreślił, że wszystkie działania, które służą zwalczaniu korupcji w sposób rozsądny mają jego poparcie, jeżeli tylko są zgodne z konstytucją.


Projekt ustawy antykorupcyjnej autorstwa Kukiz'15 z powrotem do komisji

W wywiadzie padło również pytanie o rekonstrukcję rządu.

„Od oceny pracy ministrów jest pan premier i większość parlamentarna, czyli Zjednoczona Prawica. W dobrych sprawach, które służą Polsce, staram się zawsze z każdym współdziałać” – powiedział prezydent.


Kaczyński: Rekonstrukcji rządu nie będzie

Kalendarz transmisji

Październik 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
     1 2 3
 4 5 6 7 8 9 10
 11 12 13 14 15 16 17
 18 19 20 21 22 23 24
 25 26 27 28 29 30 31
17-10-2021
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych