zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Prezydent Duda: Droga do programu bezwizowego staje dla nas otworem

08:46, 24.09.2019;   autor: akune;   źródło: PAP,. TVP Info

– Wszystko wskazuje na to, że wymagania przez Polskę zostały spełnione. Prawdopodobnie droga do programu bezwizowego staje dla nas otworem. Być może jeszcze przed końcem roku udałoby się, żeby wiz do USA nie było – oświadczył prezydent Andrzej Duda po spotkaniu z amerykańskim przywódcą Donaldem Trumpem.


Podziel się:   Więcej

– To są takie nieformalne informacje od administracji amerykańskiej, że proces ewaluacji wizowej zbliża się ku końcowi. To koniec września jest tą datą graniczną i że wszystko wskazuje na to, że wymagania zostały przez Polskę i Polaków w tym zakresie spełnione – wyjaśnił Andrzej Duda.

– W związku z tym, prawdopodobnie droga do programu bezwizowego staje dla nas otworem. Cieszymy się, bo gdyby tak było rzeczywiście, to być może nawet jeszcze przed końcem roku udałoby się, że tych wiz do USA by nie było – dodał.

Prezydent wskazał, że kwestia zniesienia wiz ma istotne znaczenie w budowaniu więzi i przyjaźni między narodami.

– Mam takie nieodparte wrażenie, że kwestia zniesienia wiz dla Polaków to osobista ambicja prezydenta USA Donalda Trumpa; mam nadzieję, że zostanie to już wkrótce ogłoszone – podkreślił na konferencji prasowej w Nowym Jorku prezydent Andrzej Duda.

Prezydent wyraził nadzieję, że zniesieni wiz spowoduje intensyfikacje relacji między Amerykanami a Polakami. – Może dzięki temu będzie też więcej nowych przyjaźni, oby tak było – podkreślił.Prezydenci Polski i USA podpisali deklarację o współpracy obronnej
 
 
 
...
 

Kalendarz transmisji

PnWtŚrCzPtSoNd
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9 10 11 12
 13 14 15 16 17 18 19
 20 21 22 23 24 25 26
 27 28 29 30 31  
22-03-2023
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych