zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Prezydent Duda: Moje myśli są z premierem Borisem Johnsonem

07:33, 07.04.2020;   autor: akune;   źródło: PAP, IAR

Moje myśli są z premierem Borisem Johnsonem i jego rodziną w tym czasie próby. Życzę mu całkowitego i szybkiego powrotu do zdrowia – napisał na Twitterze prezydent Andrzej Duda. Szef brytyjskiego rządu zmaga się z koronawirusem.


Podziel się:   Więcej

W poniedziałek wieczorem biuro brytyjskiego premiera na Downing Street poinformowało, że premier Boris Johnson jest na oddziale intensywnej terapii, a jego stan pogorszył się. Johnson w niedzielę wieczorem został przyjęty do szpitala z powodu gorączki wywołanej przez koronawirusa.

„Moje myśli są z premierem @BorisJohnson i jego rodziną w tym czasie próby. Życzę mu całkowitego i szybkiego powrotu do zdrowia„ – napisał w poniedziałek późnym wieczorem w języku angielskim na Twitterze prezydent Andrzej Duda.

Życzenia powrotu do zdrowia przesłali Johnsonowi politycy ze wszystkich opcji – między innymi jego poprzednicy na stanowisku premiera Theresa May i David Cameron, obecny minister finansów Rishi Sunak, nowy lider opozycyjnej Partii Pracy Keir Starmer i poprzedni Jeremy Corbyn, laburzystowski burmistrz Londynu Sadiq Khan, szefowa rządu Szkocji Nicola Sturgeon czy lider Partii Brexitu Nigel Farage. A także przywódcy Niemiec, Francji, Hiszpanii i wielu innych państw. Prezydent USA Donald Trump oświadczył, że „Amerykanie modlą się o zdrowie Borisa Jonhsona”.

Wcześniej w poniedziałek, rzecznik premiera poinformował, że stan Johnsona w ciągu poniedziałkowego popołudnia pogorszył się.

– Od niedzielnego wieczoru premier jest pod opieką lekarzy w St. Thomas' Hospital w Londynie, gdzie został przyjęty z powodu utrzymujących się objawów koronawirusa. W ciągu popołudnia stan premiera pogorszył się i za radą swojego zespołu medycznego został przeniesiony na oddział intensywnej terapii w szpitalu – poinformował rzecznik.

Premier Johnson poprosił ministra spraw zagranicznych Dominica Raaba o tymczasowe przejęcie jego obowiązków. Johnson miał problemy z oddychaniem, stąd decyzja o przeniesieniu go na oddział intensywnej terapii – poinformował dziennik „The Sun”.

Downing Street poinformowało wcześniej, że Johnson nie jest podłączony do respiratora, ale może być podłączony gdyby zaszła taka potrzeba. Rzecznik premiera zapewnił także, że Johnson jest przytomny.


Premier Johnson na intensywnej terapii

Kalendarz transmisji

Czerwiec 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 1 2 3 4 5 6 7
 8 9 10 11 12 13 14
 15 16 17 18 19 20 21
 22 23 24 25 26 27 28
 29 30     
06-06-2020
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych