zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Prezydent Duda odwiedzi Dolinę Krzemową. Spotka się z prezes YouTube

07:56, 17.06.2019;   autor: akune;   źródło: PAP

Prezydent Andrzej Duda spotka się w poniedziałek, w ostatnim dniu swej wizyty roboczej w USA, z przedstawicielami firm z Doliny Krzemowej, m.in. z prezes YouTube Susan Wojcicki i wiceprezesem Google'a Kentem Walkerem; otworzy też Polsko-Amerykańskie Forum Nowych Technologii.


Podziel się:   Więcej

Forum, zorganizowane przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu przy okazji prezydenckiej wizyty, ma na celu przedstawienie potencjału sektora technologicznego oraz umożliwić polskim przedsiębiorstwom nawiązanie kontaktów biznesowych z największymi na świecie firmami branży IT, funduszami Venture Capital oraz potencjalnymi partnerami z Doliny Krzemowej. Wezmą w nim udział przedstawiciele takich firm jak Microsoft, Booksy czy DataWalk.

– Oczekuję, że współpraca między polskimi i amerykańskimi podmiotami będzie się rozwijała i my dzięki temu będziemy się stawali przynajmniej w Europie Centralnej, gdzie leży Polska, liderem regionalnym, jeżeli chodzi o nowoczesne technologie. Uważam, że mamy na to absolutnie szanse – powiedział prezydent, pytany przez polskich dziennikarzy o oczekiwania wobec Polsko-Amerykańskiego Forum Nowych Technologii.

Andrzej Duda podkreślił, że obecnie to Stany Zjednoczone są jednym z miejsc, gdzie nowoczesne technologie najszybciej się rozwijają.

– Stąd nasza obecność tutaj, stąd zainteresowanie i moje wsparcie dla polskich firm, tych większych i dla polskich start-upów, w tym, aby współdziałały z podmiotami amerykańskimi, by były obecne na tym rynku i by korzystały ze wszystkich nowinek, które się tutaj pojawiają, a z drugiej strony by proponowały też własne – powiedział prezydent.

Jak mówił, „mamy w Polsce niezwykle zdolnych, inteligentnych ludzi, świetnie przygotowanych – najczęściej na polskich uczelniach - młodych inżynierów, którzy wnoszą bardzo świeżą myśl techniczną wszędzie, gdzie są na świecie”.


Prezydent Andrzej Duda otworzył Polski Tydzień Biznesu i Innowacji w Nevadzie
 
 
 
...
 
Spotkanie z prezes YouTube i wiceprezesem Google'a

Prezydent wraz z pierwszą damą Agatą Kornhauser-Dudą spotkają się także z prezes YouTube Susan Wojcicki oraz wiceprezesem Google'a ds. relacji międzynarodowych Kentem Walkerem w siedzibie Google. Zaplanowano również spotkanie Andrzeja Dudy z polskimi inżynierami pracującymi dla Google.

Zarówno Google, jak i YouTube są częścią holdingu Alphabet. Według analityków, z platform Google'a korzysta obecnie ok. 3 mld użytkowników. Koncern kontroluje około jednej trzeciej całego rynku reklamy internetowej i jest obecnie największym jej sprzedawcą na świecie.


Prezydent do Polonii: Dziękuję za wspaniałe świadectwo polskości