zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Prezydent Duda: Pandemia w Polsce jest pod kontrolą

14:57, 25.09.2020;   autor: akune;   źródło: PAP

– Pandemia nie jest w odwrocie, ale jest pod kontrolą w naszym kraju; możemy się spodziewać, że do połowy października mogą być jeszcze wzrosty zachorowań, tak mnie informowano, od połowy października spodziewamy się wypłaszczenia – powiedział w piątek prezydent Andrzej Duda.


Podziel się:   Więcej

W piątek rano resort zdrowia poinformował o stwierdzeniu 1587 nowych przypadków koronawirusa, rekordowej dobowej liczbie zakażeń od początku epidemii. Najwięcej, 295 przypadków, zanotowano w woj. mazowieckim. Prezydenta spytano o opinię na ten temat na briefingu w Watykanie.

– Pandemia nie jest w odwrocie, ale jest pod kontrolą w naszym kraju; podkreślam to od samego początku. Nie brakuje ani łóżek w szpitalach, ani respiratorów, jest odpowiedni zapas na to przygotowany – powiedział prezydent.

Podkreślił, że rozmawiał na temat sytuacji w kraju z szefem GIS i usłyszał od niego, że w okresie połowa-koniec września do połowy października jest spodziewany wzrost liczby zakażeń ze względu na powroty z wakacji, powroty do pracy i do szkół.

– To były procesy, które były nieuchronne, dlatego, że faktem jest to, że pandemia koronawirusa jest – ocenił. Jak podkreślał, „nam udało się stosunkowo bardzo nad ta pandemią zapanować".


Prezydent: Udaje nam się utrzymać pandemię w ryzach
Według prezydenta „nie było ani jednej sytuacji jakiegoś dużego kryzysu, nigdy w Polsce nie brakło łóżka w szpitalu i nikomu nigdy nie brakło respiratora, a ludzie generalnie przechodzą koronawirusa stosunkowo łagodnie”.

Podkreślił, że należy być wyjątkowo ostrożnym w przypadku osób starszych i mających choroby współistniejące.

– Natomiast jest wzrost zachorowań, ale cały czas panujemy nad ta pandemią, nie ma dzisiaj żadnego zagrożenia wybuchem, jest wzrost, który był przewidywany i prawdopodobnie możemy się spodziewać, że do połowy października mogą być jeszcze wzrosty, tak mnie informowano, a spodziewamy się od połowy października wypłaszczenia – oznajmił prezydent.


Prezydent: Podczas Rady Gabinetowej chcę rozmawiać nt. nowej strategię walki z koronawirusem

Kalendarz transmisji

Październik 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
    1 2 3 4
 5 6 7 8 9 10 11
 12 13 14 15 16 17 18
 19 20 21 22 23 24 25
 26 27 28 29 30 31 
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych