zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Prezydent Duda: Polska żywność jest naszą wizytówką

14:21, 20.09.2020;   autor: akune;   źródło: PAP, Twitter

– W imieniu całego polskiego narodu, w imieniu Rzeczypospolitej, dziękuję rolnikom za ich trud i wkład w budowanie bezpiecznej Polski – powiedział w niedzielę prezydent Andrzej Duda. Według niego polska żywność jest „naszą wizytówką, którą chwalimy się na całym świecie”.


Podziel się:   Więcej

Prezydent podkreślił w niedzielę w TVP1, że to, iż mamy w sklepach produkty rolne i żywnościowe, to efekt pracy polskich rolników. – I za to jestem im ogromnie wdzięczny, jako prezydent Rzeczypospolitej. I właśnie dożynki są dla mnie świetną okazją wtedy, kiedy rolnicy przychodzą, radują się, bo to jest święto radości, święto zakończenia plonów, podsumowanie również i sezonu rolnego – mówił Andrzej Duda.

– I dla mnie jest to właśnie wspaniały moment, żeby powiedzieć „dziękuję”. Dziękuję w imieniu całego polskiego narodu, dziękuję w imieniu Rzeczypospolitej za wasz trud, za wasz wkład w budowanie bezpiecznej Polski – mówił prezydent, zwracając się do rolników.

Wskazał, że zasługą polskich rolników jest również to, że w czasie epidemii koronawirusa, kiedy ludzie obawiali się o dostawy żywności i robili duże zapasy, tej żywności w sklepach nie zabrakło.

– Nasi rolnicy produkują żywność, po to, żeby zabezpieczyć potrzeby naszego społeczeństwa, po to, żebyśmy mieli ją w dostatecznej ilości, ale też i dzisiaj eksport produktów rolnych, to jest ogromna część naszego eksportu krajowego – zaznaczył Andrzej Duda.


Prezydent na Dożynkach Jasnogórskich. „Dziękuję za trud, za ciężką pracę”


Prezydent Duda: Chcę zapewnić, że żywności nie zabraknie
Jak dodał. „jest to duża część polskiego produktu krajowego brutto”. – To jest dzisiaj część tego, co nazywamy budowaniem polskiej potęgi gospodarczej i to jest kolejny element, za który należy rolnikom podziękować – powiedział prezydent.

Według niego,obecnie polska żywność, produkty polskich rolników są „naszą wizytówką, którą się chwalimy na całym świecie”.


Prezydent: Dyktujemy światu, jak powinna być produkowana żywność

Kalendarz transmisji

Październik 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
    1 2 3 4
 5 6 7 8 9 10 11
 12 13 14 15 16 17 18
 19 20 21 22 23 24 25
 26 27 28 29 30 31 
24-10-2020
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych
header("X-php: 103");