zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Prezydent Duda pożegnał Bartłomieja Skrzyńskiego

09:59, 16.09.2020;   autor: msies;   źródło: PAP

Nie skupiał się na sobie, służył innym ludziom. Czynił dobro – napisał na Twitterze prezydent Andrzej Duda o zmarły we wtorek Bartłomieju Skrzyńskim, rzeczniku ds. osób niepełnosprawnych przy prezydencie Wrocławia.


Podziel się:   Więcej

„Zmarł Bartłomiej Skrzyński +Skrzynia+, jedna z najbardziej znanych postaci w środowisku osób z niepełnosprawnościami. Był dziennikarzem, społecznikiem i rzecznikiem niepełnosprawnych Miasta Wrocław. Miał 41 lat. Nie skupiał się na sobie, służył innym ludziom. Czynił dobro. RiP” – napisał Duda.

We wtorek o śmierci Skrzyńskiego poinformował prezydent Wrocławia Jacek Sutryk. „Kochany Draniu czemu odszedłeś? A play–off i Sparta? Ej!!Tyle planów mieliśmy... tyle mi i nam dałeś...tak dużo. Bardzo dużo. Mógłbym wiele o Tobie napisać. Bardzo wiele. Kiedyś napiszeę. Dziś płaczę i jestem w stanie tylko napisać: do zobaczenia Przyjacielu, dziękuję za wszystko!” – napisał Sutryk.

Bartłomiej Skrzyński pełnił funkcje rzecznika ds. osób niepełnosprawnych przy prezydencie Wrocławia. Był dziennikarzem i działaczem społecznym. Współtworzył m.in. kampanię „Wrocław bez barier” oraz był założyciele Fundacji W–skersi.