zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Prezydent Duda rozpoczyna udział w Światowym Forum Ekonomicznym

10:26, 21.01.2020;   autor: msies;   źródło: PAP

Od spotkania z liderami biznesu i dyskusji na temat znaczenia innowacji dla wzrostu gospodarczego prezydent Andrzej Duda rozpocznie we wtorek wizytę w Davos na 50. Światowym Forum Ekonomicznym. Prezydent otworzy też Dom Polski w Davos.


Podziel się:   Więcej

Prezydent Duda będzie uczestniczył w Światowym Forum Ekonomicznym (WEF) w Davos po raz trzeci. Tegoroczny pobyt, który potrwa do czwartku, prezydent rozpocznie od spotkania we wtorek przed południem z liderami biznesu, które poświęcone będzie znaczeniu wspierania innowacji dla wzrostu gospodarczego (ang. „Fostering innovation-led economic growth”).

Następnie prezydent weźmie udział w spotkaniu roboczym zatytułowanym „Generowanie wzrostu w Europie Środkowej i Wschodniej”. Po spotkaniu zaplanowana jest wypowiedź Dudy dla polskich mediów.

Kolejnym jego punktem pobytu na WEF jest otwarcie Domu Polskiego, gdzie również zaplanowano wystąpienie polskiego przywódcy. – Prezydent po raz drugi będzie patronem Domu Polskiego w Davos. To prezydencka inicjatywa, która w ubiegłym roku niezwykle dobrze się udała. Prezydent chciał, aby także nasz kraj miał w trakcie Światowego Forum Ekonomicznego swoje miejsce, gdzie będzie promował swoje interesy i gdzie będzie można odbywać spotkania biznesowe i polityczne – stwierdził szef gabinetu prezydent Krzysztof Szczerski.

Prezydent Duda przybył do Davos. Weźmie udział w Światowym Forum Ekonomicznym

We wtorek wieczorem Duda weźmie udział w obiedzie wydawanym przez założyciela i prezesa WEF Klausa Schwaba dla uczestników Forum.

W tegorocznym, jubileuszowym 50. Światowym Forum Gospodarczym, które odbędzie się w Davos w dniach od 21 do 24 stycznia pod hasłem „Partnerzy na rzecz zrównoważonego i spójnego świata”, udział weźmie niemal 3 tys. osób ze 117 krajów, w tym 53 szefów państw i rządów. Swą obecność zapowiedzieli między innymi prezydent USA Donald Trump, kanclerz Niemiec Angela Merkel, przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen i brytyjski następca tronu książę Karol.

Polskę będzie reprezentował prezydent Duda. W czwartek w Davos będzie obecny także premier Mateusz Morawiecki, który na WEF przybędzie bezpośrednio po wizycie w Japonii.

Premier: jestem przekonany, że przyciągniemy do Polski japońskie inwestycje na 5-7 mld zł

Kalendarz transmisji

PnWtŚrCzPtSoNd
      1 2
 3 4 5 6 7 8 9
 10 11 12 13 14 15 16
 17 18 19 20 21 22 23
 24 25 26 27 28 29 
22-02-2020
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych