zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Prezydent Duda spotkał się z przedstawicielami amerykańskiego biznesu

16:23, 23.09.2021;   autor: akune;   źródło: PAP, Twitter

Na zaproszenie US Chamber of Commerce prezydent Andrzej Duda spotkał się z przedstawicielami amerykańskiego biznesu; rozmowa dotyczyła relacji handlowych oraz współpracy inwestycyjnej między Polską a Stanami Zjednoczonymi – poinformowała w czwartek Kancelaria Prezydenta RP.


Podziel się:   Więcej

W czwartek prezydent Duda kontynuuje wizytę w Stanach Zjednoczonych. Na zaproszenie US Chamber of Commerce spotkał się z przedstawicielami amerykańskiego biznesu.

Jak podała Kancelaria Prezydenta RP, Andrzej Duda podkreślił, że jednym z priorytetów jego aktywności międzynarodowej jest promowanie polskich interesów gospodarczych na świecie.

„Andrzej Duda wskazał, że dzięki wysiłkowi wszystkich Polaków mamy dzisiaj jedną z najlepszych sytuacji gospodarczych w Europie. Dodał, że pomimo pandemii prognozy wzrostu gospodarczego dla Polski są wysokie. W tym kontekście zwrócił również uwagę na fakt, że relacje handlowe pomiędzy Polską a Stanami Zjednoczonymi odzyskują dynamikę wzrostu pomimo lekkiego spowolnienia w okresie pandemii” – podała prezydencka kancelaria.


https://www.tvpparlament.pl/aktualnosci/prezydent-duda-wezmie-udzial-w-szczycie-zywnosciowym-onz-i-spotka-sie-z-polonia/56001819 Prezydent Duda weźmie udział w szczycie żywnościowym ONZ i spotka się z Polonią
Ponadto prezydent wyraził zadowolenie ze wsparcia Stanów Zjednoczonych dla Inicjatywy Trójmorza.

„W ocenie prezydenta pogłębianie współpracy polsko-amerykańskiej będzie źródłem wzajemnych korzyści i przyczyni się do tworzenia nowych miejsc pracy po obu stronach Atlantyku” – przekazała Kancelaria Prezydenta.

Czwartek jest przedostatnim dniem wizyty prezydenta Dudy w USA i ONZ.Duda: Mam wątpliwości, czy bogata Północ zachowała się solidarnie w walce z pandemią

Kalendarz transmisji

Październik 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
     1 2 3
 4 5 6 7 8 9 10
 11 12 13 14 15 16 17
 18 19 20 21 22 23 24
 25 26 27 28 29 30 31
17-10-2021
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych