zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Prezydent Duda: Strażacy ochotnicy są sercem polskiej straży

17:10, 07.05.2021;   autor: akune;   źródło: PAP, Twitter

– Strażacy ochotnicy są sercem polskiej straży pożarnej w szerokim tego słowa znaczeniu – powiedział podczas uroczystości z okazji Dnia Strażaka prezydent Andrzej Duda. Przekazał też strażakom życzenia z okazji ich święta.


Podziel się:   Więcej

W piątek po południu w ramach obchodów Dania Strażaka prezydent Andrzej Duda złożył wizytę w jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Makowie Podhalańskim Dolnym. Na początku wystąpienia przekazał życzenia i pozdrowienia od Pierwszej Damy, która ze względu na kontuzję nie mogła uczestniczyć w uroczystości.

– Jestem tu dziś przede wszystkim po to, aby złożyć Państwu najserdeczniejsze życzenia z okazji tego święta, które miało miejsce 4 maja. Dziś przed południem rozpoczęliśmy uroczystości w Pałacu Prezydenckim, spotykając się z przedstawicielami PSP, OSP, ale przede wszystkim wręczając nominacje generalskie i odznaczenia państwowe strażakom, którzy odznaczyli się w służbie w ostatnim czasie - szczególnie poza granicami naszego kraju, gdzie w Libanie (w Bejrucie) prowadzili akcję ratunkową po tragicznym wydarzeniu, które dotknęło to miasto – mówił prezydent.

Podkreślił, że to pokazało jak dobrze przygotowani są do służby polscy strażacy.

Duda mówił też o tym, że straż pożarna w Polsce to nie tylko Państwowa Straż Pożarna, ale też strażacy ochotnicy.

– Oni są sercem polskiej straży pożarnej w szerokim tego słowa znaczeniu – podkreślił. Jak zauważył, taką jednostką zaangażowaną sercem jest też jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Makowie Podhalańskim Dolnym.

– Od samego początku, kiedy pełnię urząd prezydenta RP staram się bardzo mocno doceniać (pracę strażaków) – stwierdził Duda.


Prezydent wręczył odznaczenia i awanse strażakom
 
 
 
...
 
– Chcę z całego serca podziękować za tę codzienną działalność – mówił w podsumowaniu.

Zwrócił też uwagę, że w pracę jednostki zaangażowanych jest bardzo wiele pań, jest też strażackie koło gospodyń wiejskich i młodzieżowa drużyna pożarnicza.

– Bardzo za to dziękuję i bardzo się z tego cieszę – mówił. Przekazał też podziękowania dla strażaków za pomoc w walce z pandemią koronawirusa.Prezydent Duda weźmie udział w obchodach Dnia Strażaka