zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Prezydent Duda w światowym Dniu Ziemi sadził drzewa

07:54, 23.04.2020;   autor: msies;   źródło: PAP

W Światowy Dzień Ziemi prezydent Andrzej Duda sadził drzewa w leśnictwie Bączki pod Garwolinem (woj. mazowieckie). W tym tygodniu miała się odbyć akcja #sadziMy zainicjowana przez parę prezydencką, jednak z powodu pandemii koronawirusa została przełożona – poinformowała Kancelaria Prezydenta.


Podziel się:   Więcej

„W Światowy Dzień Ziemi, w towarzystwie leśniczego leśnictwa Bączki pod Garwolinem (woj. mazowieckie), Prezydent Andrzej Duda dosadzał drzewa na odnowionym zrębie. W tym tygodniu miała się odbyć akcja #sadziMy, zainicjowana w 2019 r. przez Parę Prezydencką. Milion sadzonek przygotowanych przez Lasy Państwowe miało trafić do wszystkich zainteresowanych. Z powodu pandemii akcja została przełożona” – poinformował Kancelaria Prezydenta RP.

Kancelaria Prezydenta przypomniała wypowiedź Andrzeja Dudy z inauguracji na początku roku obchodów Międzynarodowego Roku Zdrowia Roślin w Polsce. „Lasy to zielone płuca, które przyczyniają się do poprawy naszych warunków życia. Przyczyniają się także do wielkiego celu, jakim jest ochrona klimatu na świecie poprzez pochłanianie dwutlenku węgla i poprzez oczyszczanie powietrza – mówił wtedy Andrzej Duda zapowiadając tegoroczną akcję #sadziMY.