zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Prezydent Duda: Warto ponad podziałami omówić wyniki szczytu

22:07, 30.06.2022;   autor: akune;   źródło: PAP, Twitter

Warto ponad podziałami politycznymi omówić wyniki tego szczytu i podyskutować, jak dalej powinniśmy działać jako Polska - stwierdził w czwartek prezydent Andrzej Duda, przypominając, że na poniedziałek zwołał posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego.


Podziel się:   Więcej

„NATOSummit w Madrycie dobiegł końca. Na poniedziałek zwołałem Radę Bezpieczeństwa Narodowego. Warto ponad podziałami politycznymi omówić wyniki tego szczytu i podyskutować, jak dalej powinniśmy działać jako Polska. Bezpieczeństwo Polski jest dla nas najważniejsze” – napisał prezydent Andrzej Duda na Facebooku.

Jeszcze we wtorek, przed wylotem na szczyt NATO prezydent zapowiedział, że w poniedziałek – po spotkaniu w Madrycie – zwoła posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego, by omówić postanowienia szczytu i bieżącą sytuację bezpieczeństwa.

Rada Bezpieczeństwa Narodowego to organ doradczy prezydenta, w którego skład wchodzą: marszałkowie Sejmu i Senatu, premier, szefowie MON, MSWiA i MSZ, koordynator służb specjalnych, szefowie ugrupowań politycznych reprezentowanych w parlamencie lub przewodniczący ich klubów i kół, szef Kancelarii Prezydenta RP i szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, który jest sekretarzem Rady.

Prezydent może zapraszać do udziału w pracach Rady również inne osoby, jeśli uzna to za wskazane.


Prezydent Duda: Szczyt NATO odpowiada na zagrożenia ze strony Rosji i wzmacnia bezpieczeństwo


„Jeden z najważniejszych szczytów NATO ostatnich dekad”. Prezydent wrócił z Madrytu

Kalendarz transmisji

Grudzień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
    1 2 3 4
 5 6 7 8 9 10 11
 12 13 14 15 16 17 18
 19 20 21 22 23 24 25
 26 27 28 29 30 31 
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych