zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Prezydent Duda wręczył sztandar wojskowy 3. Regionalnej Bazie Logistycznej

07:35, 18.11.2019;   autor: akune;   źródło: PKRP

Na placu Zamku Królewskiego w Krakowie odbyła się ceremonia wręczenia sztandaru wojskowego 3. Regionalnej Bazie Logistycznej. Jego matką chrzestną została pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda.


Podziel się:   Więcej

– Bóg Honor i Ojczyzna to słowa, które na sztandarach armii wolnej, niepodległej, suwerennej Polski wypisane są od wieków, mając swoją wielką moc – podkreślił Andrzej Duda podczas uroczystości.

Jak dodał, „sztandar jednostki wojskowej to zawsze symbol siły, gotowości do walki i obrony Rzeczypospolitej”.

Prezydent przypomniał też, że bez jednostek logistycznych nie sposób wyobrazić sobie współczesnej obrony, sprawnej służby wojskowej i pola walki oraz dobrego funkcjonowania jednostek liniowych.


Prezydent: Jesteśmy krajem bezpieczniejszym niż w 2014 czy w 2015 r.
Pierwsza dama matką chrzestną

Agata Kornhauser-Duda podziękowała za zaufanie, jakim obdarzono ją i gen. dyw. Dariusza Łukowskiego, wybierając ich na rodziców chrzestnych sztandaru jednostki:

– Poczytujemy sobie to za wielki zaszczyt i wyróżnienie, zwłaszcza, że jesteśmy świadomi tego, że sztandar dla każdego żołnierza to świętość: symbol chwały bojowej, symbol męstwa, wierności, honoru, symbol tradycji Wojska Polskiego – powiedziała małżonka prezydenta.

Doskonale wiem, że wypełniają Państwo bardzo ważne zadania i pełnią bardzo odpowiedzialną służbę – zwróciła się do żołnierzy – przecież nawet najbardziej wyszkolona i najbardziej zmodernizowana armia nie będzie w stanie skutecznie wypełniać swoich zadań, jeżeli w odpowiednim czasie nie zabezpieczy swoich jednostek wojskowych we wszystko co niezbędne, by skutecznie działać. A logistyka to dyscyplina, skrupulatność, to bardzo precyzyjne planowanie – akcentowała pierwsza dama.

– Życzę, by codzienna służba była dla państwa źródłem dumy i satysfakcji, by państwa wkład w powodzenie każdego rozkazu był zawsze doceniany, życzę także, by mieli państwo poczucie, że wypełniane zadania są ważne i potrzebne, a wszystkie misje kończyły się powodzeniem – zakończyła.Prezydent Duda: Państwo silne, to państwo bezpieczne
3. Regionalna Baza Logistyczna

3. Regionalna Baza Logistyczna im. Hetmana Wielkiego Koronnego Stanisława Jana Jabłonowskiego rozpoczęła funkcjonowanie z początkiem 2011 r., a pełną gotowość do realizacji zadań, zgodnie z przeznaczeniem, osiągnęła 1 stycznia 2012 r Jej zadaniem jest zabezpieczenie logistyczne jednostek wojskowych w kraju i podczas misji zagranicznych. Jednostka podlega bezpośrednio Szefowi Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych.

Sztandar nadaje jednostce wojskowej prezydent Rzeczypospolitej Polskiej na wniosek ministra obrony narodowej.Prezydent do żołnierzy: Dziękuję za służbę dla światowego bezpieczeństwa

Kalendarz transmisji

Grudzień 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
       1
 2 3 4 5 6 7 8
 9 10 11 12 13 14 15
 16 17 18 19 20 21 22
 23 24 25 26 27 28 29
 30 31     
14-12-2019
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych