zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Prezydent Duda: Zachęcam do tego, aby się szczepić

20:21, 24.09.2021;   autor: akune;   źródło: PAP

– Zachęcam do tego, aby się szczepić, bo to znacznie zwiększa prawdopodobieństwo, że nic złego nam się nie stanie nawet, jeśli zachorujemy – powiedział prezydent Andrzej Duda.


Podziel się:   Więcej

Prezydent pytany był w TVN24, czy nie obawia się zakażenia Covid-19 w związku z tym, że podczas wizyty w Nowym Jorku spotkał się z prezydentem Brazylii Jairem Bolsonaro, a jego otoczeniu są zakażone obecnie koronawirusem osoby.

– Spotkaliśmy się, ale nie obawiam się – odpowiedział Duda. – Przeszedłem już koronawirusa prawie rok temu (...), potem się zaszczepiłem i lekarze gwarantują mi, że w żaden groźny sposób - nawet gdybym się zainfekował nie powinienem tego przejść. Podchodzę do tego na zasadzie: jak się zainfekuję, to przechoruję po raz kolejny, ale wierzę w to, że żadnych groźnych skutków dla mojego zdrowia nie powinno to spowodować – powiedział prezydent.

– W związku z tym zachęcam do tego, aby się szczepić, bo to znacznie zwiększa prawdopodobieństwo tego, że nic złego nam się nie stanie, nawet jeśli zachorujemy, jeżeli zetkniemy się z osobą, która jest nosicielem koronawirusa czy jest chora – dodał.


Duda: Mam wątpliwości, czy bogata Północ zachowała się solidarnie w walce z pandemią
Zdaniem prezydenta „byłoby dobrze gdyby większy procent naszego społeczeństwa był zaszczepiony”. – Prawda jest taka, że im większy procent będzie zaszczepiony, tym ta kolejna fala zachorowań powinna być mniejsza, tym mniej dotkliwe zachorowania, mniej osób, które potencjalnie mogą niestety umrzeć – powiedział prezydent.

Zaapelował też o solidarność w dobie pandemii.

– Apeluję o nią któryś raz, choć są komentatorzy, którzy się śmieją, że napisałem list do przywódców UE, (...) apelujący, by dokonać refleksji nad problemem pandemii koronawirusa – dodał Duda.


Prezydent Duda podczas szczytu ds. COVID-19: Polska będzie pomagać innym w walce z pandemią