zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Prezydent Duda zainaugurował charytatywne zawody w narciarstwie alpejskim

09:50, 05.02.2023;   autor: msies;   źródło: PAP

Prezydent Andrzej Duda zainaugurował w sobotę charytatywne zawody w narciarstwie alpejskim „12H Slalom Maraton Zakopane 2023”. Dziękował organizatorom i uczestnikom za połączenie sportowej rywalizacji i zbiórki środków na rehabilitację osób z niepełnosprawnościami.


Podziel się:   Więcej

Prezydent wyraził satysfakcję, że po raz kolejny może brać udział w akcji organizowanej przez Fundację Handicap Zakopane.

– Ogromnie się cieszę, że mogłem przyjechać do Zakopanego w tej niesamowitej w tym roku zimowej scenerii – powiedział na Polanie Szymoszkowej otwierając charytatywne zawody.

– Cieszę się bardzo, że po raz kolejny się spotykamy, a przede wszystkim – co najważniejsze – że nasi wspaniali zawodnicy, mistrzowie są znowu z nami na tych wspaniałych zawodach (...), by zebrać środki na kolejny rok edukacji przez sport i rehabilitacji dla dzieci z niepełnosprawnościami – mówił Andrzej Duda.

Prezydent podkreślił, że zajęcia, które realizuje dla dzieci z niepełnosprawnościami Fundacja Handicap Zakopane rehabilitując i edukując dzieci poprzez sport, to wspaniałe i ważne dzieło.

– Wychowanie, przygotowanie jest wielkim wyzwaniem. To dla mnie ogromna przyjemność, że mogę tutaj być i wielki zaszczyt spotkać się z naszymi zawodnikami. Wierzę, że dzisiaj pobijemy kolejny rekord, choć wcale nie będzie to łatwe – mówił Andrzej Duda.

Burmistrz Zakopanego Leszek Dorula podkreślił, że te charytatywne zawody to jedna z ważniejszych imprez, która odbywa się w Zakopanem. – Z dumą ją organizujemy, kiedy pierwszy narciarz Rzeczypospolitej uczestniczy w niej i wspiera nas (...), w tak ważnej rzeczy, która dotyczy dzieci – mówił burmistrz Zakopanego.

Pomysłodawczynią narciarskiego maratonu jest olimpijka i wielokrotna mistrzyni Polski w narciarstwie alpejskim, prezes fundacji Handicap Małgorzata Tlałka–Długosz. Podczas trwającego 12 godzin narciarskiego maratonu, czołowi polscy narciarze wraz z podopiecznymi fundacji bez przerwy pokonują slalom, chcąc w tym czasie zjechać jak najwięcej razy. Każdy przejechany kilometr oznacza więcej pieniędzy na działalność fundacji Handicap Zakopane.

Narciarskiemu maratonowi towarzyszą zawody otwarte dla wszystkich amatorów i miłośników narciarstwa oraz dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami. Impreza potrwa do godz. 20. Celem imprezy jest pozyskanie środków na rzecz aktywizacji sportowej i integracji poprzez sport dzieci i dorosłych z niepełnosprawnością. Podczas ubiegłorocznych zawodów narciarze przejechali łącznie 712 km.

Fundacja HANDICAP Zakopane od 2014 roku prowadzi całoroczne, bezpłatne integracyjne treningi sportowe dla dzieci i dorosłych z niepełnosprawnością w dyscyplinach zimowych i letnich. Ponadto Fundacja organizuje obozy sportowo-rehabilitacyjne, zawody i imprezy oraz włącza swoich podopiecznych do rywalizacji sportowej.

Prezydent: Inwestycje sportowe odbudują Zakopane pod względem sportowym

Kalendarz transmisji

PnWtŚrCzPtSoNd
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9 10 11 12
 13 14 15 16 17 18 19
 20 21 22 23 24 25 26
 27 28 29 30 31  
20-03-2023
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych