zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Prezydent Estonii Kersti Kaljulaid rozpoczęła wizytę w Polsce

11:44, 04.05.2021;   autor: akune;   źródło: PAP

Od ceremonii powitania przez prezydenta Andrzeja Dudę na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego oficjalną dwustronną wizytę w Polsce rozpoczęła we wtorek prezydent Estonii Kersti Kaljulaid. Zaplanowane są rozmowy obojga prezydentów, rozmowy delegacji oraz spotkanie Kaljulaid z marszałkami Sejmu i Senatu.


Podziel się:   Więcej

Po ceremonii powitania przez Andrzeja Dudę na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego, która rozpoczęła się po godz. 11.oo, odbędzie się rozmowa w cztery oczy prezydentów Polski i Estonii, a następnie rozmowy plenarne delegacji pod przewodnictwem Andrzeja Dudy i Kersti Kaljulaid.

Po rozmowach prezydenci spotkają się z przedstawicielami mediów.

Po południu prezydent Estonii będzie rozmawiała z marszałkami Sejmu i Senatu Elżbietą Witek i Tomaszem Grodzkim.
 
 
 
...
 
Następnie Andrzej Duda i Kersti Kaljulaid zabiorą głos w panelu „Green transition: opportunities for Estonian-Polish cooperation”, otwierającym wirtualną konferencję „Green bridge between Poland and Estonia”.

Prezydent Estonii przybyła do Warszawy w poniedziałek; Kaljulaid wzięła udział wraz prezydentami Polski, Litwy, Łotwy i Ukrainy w uroczystościach z okazji 230. rocznicy uchwalenia konstytucji 3 Maja. Prezydent Estonii zostanie w Polsce do środy.


Prezydent Estonii w Polsce. Spotka się z prezydentem i marszałkami Sejmu i Senatu