zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Prezydent i premier łączą się w żalu i modlitwie z najbliższymi prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza

14:56, 14.01.2019;   autor: akune, msies;   źródło: PAP

„Łączę się w żalu i modlitwie z najbliższymi prezydenta Gdańska Pawła Adamowicz, jego przyjaciółmi i wszystkimi ludźmi dobrej woli” – napisał na Twitterze prezydent Andrzej Duda. „Zabójstwo prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza jest dla nas wszystkich ogromną tragedią” – napisał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki.


Podziel się:   Więcej

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz nie żyje. Poinformował o tym w poniedziałek po południu doktor Tomasz Stefaniak, dyrektor ds. lecznictwa Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. Prezydent Adamowicz miał 53 lata.

W niedzielę wieczorem został zaatakowany nożem w Gdańsku przez 27–letniego Stefana W., który podczas finału WOŚP wtargnął na scenę.

„Pan Prezydent Paweł Adamowicz odszedł. Łączę się w żalu i modlitwie z Jego Najbliższymi, Przyjaciółmi i wszystkimi Ludźmi dobrej woli. Proszę Pana Boga o wsparcie dla Rodziny Zmarłego” – napisał na Twitterze Duda.

„Wrogość i przemoc przyniosła najtragiczniejszy skutek i ból. Nie wolno nam się z tym pogodzić” – podkreślił prezydent.


Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz nie żyje

„Zabójstwo Prezydenta Pawła Adamowicza jest dla nas wszystkich ogromną tragedią. To wielkie zło, które budzi potępienie, wielki smutek i żal. Najgłębsze wyrazy współczucia dla pogrążonej w rozpaczy Rodziny. Pokój Jego duszy” – napisał premier na Twitterze.


Słowa żalu i współczucia dla rodziny zmarłego Pawla Adamowicza przekazali także inni przedstawciele polskich władz oraz przedatwiciele Unii Europejskiej.

„I stało się... Paweł nie żyje. Wielki smutek i pustka. Proszę dzisiaj o ciszę i chwilę zadumy dla Pawła i jego najbliższych” – napisała na Twitterze wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa Błońska (PO) .

„Z wielkim smutkiem przyjąłem wiadomość o śmierci Pana Prezydenta Pawła Adamowicza. Wyrazy głębokiego żalu i współczucia kieruję do rodziny, bliskich i pracowników” – napisał na Twitterze Kuchciński.

„Zmarł Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Wieczny odpoczynek racz dać Mu Panie. Wyrazy głębokiego współczucia dla Jego Rodziny” – napisała b. premier Beata Szydło.
„Pawle, nigdy o Tobie nie zapomnimy. Żegnaj, Przyjacielu” – napisał przewodniczący Komisji Europejskiej Donald Tusk.


„Z wielką przykrością dowiedziałem się o tragicznej śmierci Pawła Adamowicza. Solidarność z rodziną, mieszkańcami Gdańska i Polski” - napisał na Twitterze w poniedziałek lider grupy liberałów w PE Guy Verhofstadt.
Zmarł prezydent Gdańska Paweł Adamowicz

„Z najgłębszym żalem musimy poinformować państwa, że przegraliśmy walkę o życie pana prezydenta. Pan prezydent Adamowicz zmarł. Cześć jego pamięci. Nastąpiło to bardzo niedawno. Mimo wszelkich starań nie udało się go uratować” – powiedział dr Stefaniak.

Wskazał także, że przyczyny śmierci będą wyjaśnianie przez prokuraturę.

– To poza naszą wiedzą oraz możliwościami interpretacyjnymi. Żona nie zdążyła się pożegnać z prezydentem Adamowiczem. Jeszcze nie było jej na miejscu – powiedział dr Stefaniak.

– Sytuacja jest taka, że niedawno prezydent zmarł. Nie udało się wygrać z tym wszystkim, co go dotknęło. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie – powiedział obecny na miejscu minister Szumowski.

Kalendarz transmisji

Wrzesień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
    1 2 3 4
 5 6 7 8 9 10 11
 12 13 14 15 16 17 18
 19 20 21 22 23 24 25
 26 27 28 29 30  
30-09-2022
  • Spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z uczestnikami akcji #sadziMY 15:10
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych