zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Prezydent i premier pogratulowali Janowi Błachowiczowi mistrzostwa w UFC

07:51, 28.09.2020;   autor: akune;   źródło: PAP, IAR, Twitter, Facebook

Prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki pogratulowali w niedzielę Janowi Błachowiczowi zwycięstwa w walce z Dominickiem Reyesem, w wyniku której „Cieszyński Książę” – jak nazywany jest Błachowicz – zdobył pas mistrzowski w UFC.


Podziel się:   Więcej

Jan Błachowicz jako pierwszy polski zawodnik zdobył pas mistrzowski prestiżowej organizacji Ultimate Fighting Championship w mieszanych sztukach walki.

Przez ponad dwa lata mistrzynią UFC wagi słomkowej była Joanna Jędrzejczyk.

W niedzielę nad ranem w Abu Zabi na gali UFC 253 - w pojedynku o wakujący tytuł wagi półciężkiej (93 kg) - Błachowicz wygrał w drugiej rundzie z Amerykaninem Dominickiem Reyesem.

Brawo! Jan Błachowicz mistrzem wagi półciężkiej na gali UFC 253. Dziękujemy! Gratulujemy! Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!” – napisał na Twitterze prezydent Andrzej Duda.


W podobnym tonie wypowiedział się premier Mateusz Morawiecki.

„Legendarna Polska siła! Książę Cieszyna! To zachwyty, które rozbrzmiewają dzisiaj w świecie mieszanych sztuk walki po kosmicznym zwycięstwie polskiego czempiona Jana Błachowicza. Polak po prostu rozniósł faworyzowanego rywala i został mistrzem świata federacji UFC. To była biało-czerwona noc w Abu Zabi. Nie możemy sobie wymarzyć lepszej promocji Polski niż przez piękne sportowe zwycięstwa. Panie Janie, gratuluję. Wielka sprawa” – przekazał premier za pośrednictwem swojego profilu w mediach społecznościowych.
Rywalem Polaka w pojedynku o wakujący pas w wadze półciężkiej był Amerykanin Dominick Reyes. Jan Błachowicz zwyciężył przed czasem, pokonując przeciwnika pod koniec drugiej rundy.

37-letni Jan Błachowicz stał się drugim reprezentantem Polski – po Joannie Jędrzejczyk– który sięgnął po pas mistrzowski UFC.


Jan Błachowicz zdobył pas mistrzowski UFC. „Czułem tę moc”

Kalendarz transmisji

Listopad 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
       1
 2 3 4 5 6 7 8
 9 10 11 12 13 14 15
 16 17 18 19 20 21 22
 23 24 25 26 27 28 29
 30      
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych