zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Prezydent: Jestem przekonany, że wspólnie działając przejdziemy przez ten trudny czas

15:59, 29.05.2020;   autor: akune;   źródło: PAP

– Jestem przekonany, że działając wspólnie, przy wsparciu władz centralnych razem z władzami samorządowymi, przede wszystkim mądrą, wspólną, konsekwentnie realizowaną polityką damy radę i przejdziemy przez ten trudny czas – powiedział w piątek w Międzyrzeczu (woj. lubuskie) prezydent Andrzej Duda.


Podziel się:   Więcej

Prezydent odwiedził w piątek Międzyrzecze, gdzie wziął udział w uroczystości odsłonięcia tablicy upamiętniającej powstanie pierwszych organów administracji polskiej na ziemi lubuskiej.

Andrzej Duda podkreślił, że przez ostatnie dni dziękował samorządowcom za ich piękną działalność.

– Chcę dzisiaj podziękować także tutaj w Międzyrzeczu, także tutaj na ziemi lubuskiej za państwa trud codziennie wkładany po to, żeby tutaj budować pomyślność swoich współmieszkańców, pomyślność osobistą, ale zawsze to podkreślam budując tą małą ojczyznę. Budując swoją Polskę lokalną, Polskę powiatową, wojewódzką budujecie państwo także i Rzeczpospolitą Polską – zaznaczył prezydent.
Prezydent: sytuacja epidemiologiczna jest opanowana; razem pokonamy kryzys
 
 
 
...
 
Prezydent wyraził też nadzieję, że Polska w ciągu kolejnych lat nie tylko będzie mogła dalej się rozwijać, ale wyjdzie z kryzysu spowodowanego pandemią koronawirusa.

– Damy sobie radę z tym kryzysem który nas dotknął i tak, jak ta ziemia potrafiła się odbudować, tak jak tutaj potrafiła się odbudować Polska państwowość, skoro wtedy daliście państwo radę, to jak mielibyście nie dać rady teraz, kiedy kryzys dotknął nas tylko na chwilę – powiedział Duda.

– Jestem przekonany, że wspólnie działając, przy wsparciu władz centralnych razem z władzami samorządowymi, przede wszystkim mądrą, wspólną, konsekwentnie realizowaną polityką damy radę i przejdziemy przez ten trudny czas – podkreślił prezydent. – Chcę państwa zapewnić, że jestem w tym z państwem i wspieram z całej mocy – dodał.Prezydent do Szumowskiego: Na pana ręce składam podziękowania dla personelu medycznego