zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Prezydent: jesteśmy dumni, że możemy dbać o bezpieczeństwo świata

19:29, 03.12.2018;   autor: msies;   źródło: PAP

– Polska jako członek ONZ jest bardzo dumna, że może dbać o bezpieczeństwo świata w wielu aspektach: życia codziennego, militarnego, czy bezpieczeństwa przyszłych pokoleń - – powiedział prezydent Andrzej Duda przed rozpoczęciem uroczystego koncertu w Katowicach.


Podziel się:   Więcej

– Chcę wyrazić swoją radość i wdzięczność, za to, ze zgromadziliście się państwo tutaj w tej Sali, z jednej strony na otwarciu konferencji klimatycznej ONZ COP24 ale – co chcę bardzo mocno podkreślić – także w związku z 100. rocznicą odzyskania niepodległości przez mój kraj – powiedział prezydent.

– Nie jest to przypadek, że właśnie w tym roku, to wielkie światowe wydarzenie, jakim jest konferencja COP24, odbywa się w Polsce (…) W czasie tego spotkania chcieliśmy się z państwem podzielić naszą radością ze 100-lecia odzyskania niepodległości – podkreślił Andrzej Duda.

Zaznaczył, że „dzisiejszy koncert także w swojej treści stanowi nawiązanie do tych dwóch wielkich okresów w historii mojego kraju”. – Usłyszymy muzykę Paderewskiego, a także muzykę Wojciecha Kilara. Usłyszymy więc muzykę wielkiego, polskiego pianisty i kompozytora, ale także wspaniałego dyplomaty, któremu między innymi zawdzięczamy odzyskanie niepodległości w 1918 roku – powiedział. – Ale usłyszymy także utwory kompozytora współczesnego – Wojciecha Kilara, który zmarł zaledwie piec lat temu.

Jak dodał - tak jak Polska w 1918 r. odbudowywała się „ze zgliszczy I wojny światowej”, tak dzisiejsza Polska wydobywa się „z opóźnienia w jaki wpędził ją komunizm”.

Prezydent Duda: Ochrona klimatu to nie tylko ograniczenie emisji
 
 
 
...
 
Jako niestały członek ONZ „możemy dbać o bezpieczeństwo świata”

– My Polacy, witając państwa i ciesząc się z państwa obecności jesteśmy też ogromnie dumni, że możemy po raz trzeci gościć w Polsce konferencję klimatyczną COP, ale jesteśmy również ogromnie dumni, że dzieje się w to w okresie, kiedy jesteśmy niestałym członkiem Rady Bezpieczeństwa ONZ - powiedział prezydent.

– Jesteśmy bardzo dumni z tego, że jako członek tej największej światowej organizacji, jaką jest ONZ, możemy dbać o bezpieczeństwo świata w wielu aspektach: w aspekcie bezpieczeństwa życia codziennego, bezpieczeństwa militarnego, ale również bezpieczeństwa przyszłości, bezpieczeństwa przyszłych pokoleń, o co dba konferencja COP – zaznaczył prezydent.

Andrzej Duda podkreślił, że wierzy, iż COP24 przyniesie „doskonałe, oczekiwane” efekty i przyczyni się do ochrony klimatu na świecie.

COP24: Prezydent Duda odbył kilka spotkań bilateralnych

Kalendarz transmisji

Wrzesień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
  1 2 3 4 5 6
 7 8 9 10 11 12 13
 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27
 28 29 30    
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych