zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Prezydent: Ks. Michale, dziękujemy za dar Twojej ziemskiej posługi

18:27, 17.06.2019;   autor: msies;   źródło: PAP

Ks. Michał Łos jest już w ramionach Pana Boga. Z pewnością szczęśliwy i wolny od bólu. Ks. Michale, dziękujemy za dar Twojej ziemskiej posługi - napisał w poniedziałek na Twitterze prezydent Andrzej Duda.


Podziel się:   Więcej

W poniedziałek, w warszawskim szpitalu zmarł ks. Michał Łos - chory na raka zakonnik, który na szpitalnym łóżku przyjął święcenia i złożył śluby wieczyste. Miał 31 lat. O jego śmierci poinformowało zgromadzenie Księży Orionistów w mediach społecznościowych.

"Ks. Michał Łos jest już w ramionach Pana Boga. Z pewnością szczęśliwy i wolny od bólu. Ks. Michale, dziękujemy za dar Twojej ziemskiej posługi. Wspomnij na nas w Domu Ojca" - napisał na Twitterze Andrzej Duda.

Zmarł ks. Michał Łos. Zakonnik przyjął święcenia w szpitalu7 czerwca, w dniu 31. urodzin księdza Michała Łosa, wizytę złożył mu prezydent Andrzej Duda, którego ks. Michał bardzo cenił i z którym pragnął spotkać się osobiście.

Podczas spotkania w szpitalu onkologicznym w Warszawie, w którym przebywał ks. Łos, orionista udzielił prezydentowi bezpośrednio prymicyjnego błogosławieństwa.

Historia młodego zakonnika, który złożył śluby wieczyste i przyjął święcenia w trybie nadzwyczajnym, na szpitalnym łóżku, w którym potem odprawiał po raz pierwszy mszę św., poruszyła wiele osób.

24 maja w szpitalu kleryk Michał Łos przyjął święcenia diakonatu i prezbiteratu z rąk biskupa pomocniczego warszawsko-praskiego bp. Marka Solarczyka. Zezwolił na nie papież Franciszek, odpowiadając na prośbę przełożonego generalnego orionistów.

Ojciec czterech kapłanów kończy sto lat. Sam też jest księdzem

Kalendarz transmisji

Listopad 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
     1 2 3
 4 5 6 7 8 9 10
 11 12 13 14 15 16 17
 18 19 20 21 22 23 24
 25 26 27 28 29 30 
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych

Chcemy poznać Twoje zdanie

Treść pytania