zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Prezydent: Mam nadzieję, że polskie startupy będą stawać się światowymi koncernami

12:18, 09.12.2019;   autor: akune;   źródło: TVP Info. KPRP, PAP

– Dziękuję za uczestnictwo w piątej edycji „Startupów w Pałacu”, która tym razem została zatytułowana „Ekspansja”, bo o tym przede wszystkim chcieliśmy z jednej strony dyskutować, a z drugiej to właśnie chcieliśmy oceniać i za to przedstawicieli startupów doceniać – powiedział w poniedziałek prezydent Andrzej Duda.


Podziel się:   Więcej

Prezydent Andrzej Duda wziął w poniedziałek udział w spotkaniu pt. „Startupy w Pałacu_EKSPANSJA”.

– Konkurs prowadzimy tym razem, po to, żeby wyłonić zwycięzców, którzy będą mieli możliwość realizowania się w obrocie zagranicznym jeszcze bardziej niż dotychczas – podkreślił prezydent Andrzej Duda.

– Chcemy stworzyć dla tych firm i dla tych ludzi jeszcze większe możliwości otwarcia się na rynki zagranicznej – zaznaczył. Jak podkreślił, „to są firmy, które nie są takimi startupami zupełnie początkującymi. To są firmy, które mają już za sobą jakiś sukces”.

– To są firmy, które mają już punkt zaczepienia. Zakładamy, że to są firmy w dalszym ciągu ze swoimi projektami, ze swoimi pomysłami ze swoim sposobem działania tak innowacyjne, że są szanse na dalszy dynamiczny rozwój i być może w perspektywie przestaną być startupami, a staną się normalnymi firmami, które powoli będą się rozbudowywały aż do wielkości koncernu – powiedział prezydent.

Tegoroczne wydarzenie pt. „Startupy w Pałacu_EKSPANSJA” dedykowane było polskim innowacyjnym startupom, które stworzyły gotowy do wdrożenia produkt, usługę lub technologię oraz mają już pierwsze doświadczenia w ekspansji na rynki zagraniczne.

Nagroda dla laureatów konkursu to udział w misji biznesowej, ufundowanej przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu.

Wyróżnienie przyznane przez prezydenta RP jest uhonorowaniem przedsiębiorców, którzy w swoich działaniach wspierają innowacyjny rozwój gospodarczy Polski i stanowią wzór do przedsiębiorczości.


„Startupy w Pałacu_EKSPANSJA”. Spotkanie z udziałem prezydenta
 
 
 
...
 
Wsparcie innowacyjnych polskich firm

„Startupy w Pałacu” to projekt, który ma na celu wsparcie innowacyjnych polskich firm w poszukiwaniu możliwości rozwoju, w tym ewentualnych inwestorów, partnerów biznesowych i nowych rynków zbytu.

W ramach projektu organizowane są publiczne prezentacje najciekawszych inicjatyw biznesowych przed potencjalnymi inwestorami, szefami spółek skarbu państwa, przedstawicielami instytucji grantowych i organizacji typu venture capital, tzw. aniołami biznesu oraz ambasadorami zagranicznych państw.„Prezydent: start-upy to istotna część innowacyjnej gospodarki
Poprzednie edycje

Dotychczas odbyły się cztery edycje projektu „Startupy w Pałacu” – pierwsza edycja we wrześniu 2016 r., „Startupy w Pałacu B2B” w marcu 2017 r., „Startupy w Pałacu_GLOBAL” w październiku 2017 r. oraz „Startupy w Pałacu_KOOPERACJA” w maju 2018 r.

Podczas dwóch pierwszych edycji projektu 20 polskich startupów mogło zaprezentować się przed Prezydentem RP i zaproszonymi gośćmi. Startupy otrzymały specjalne paszporty, które pozwoliły im wziąć udział w zagranicznych misjach gospodarczych Prezydenta RP. Dotychczas odbyło się 5 takich wyjazdów: do Szwajcarii, Szwecji, Izraela, Finlandii oraz Słowenii. Dodatkowo w efekcie ww. konferencji część startupów nawiązała relacje biznesowe z obecnymi na spotkaniach firmami.

Podczas III edycji projektu, która odbyła się w październiku 2017 r., swoje pomysły prezentowali przedstawiciele startupów gotowych do ekspansji globalnej. Zaproszonymi gośćmi byli aniołowie biznesu oraz fundusze venture capital z kraju i zagranicy, przedstawiciele największych przedsiębiorstw innowacyjnych z kraju oraz zagranicznych firm działających w Polsce, a także instytucje publiczne.

Podczas IV edycji „Startupów w Pałacu” odwrócone zostały role obowiązujące podczas tradycyjnego pitchu. Na scenie przedstawiciele pięciu polskich firm (prezesi i dyrektorzy odpowiedzialni za obszar B+R) zaprezentowali swoje dotychczasowe doświadczenia we współpracy ze startupami i wskazali perspektywy rozwoju przyszłych relacji biznesowych. Po spotkaniu odbył się mentoring pomiędzy grupą ponad 70 startupów i ok. 40 firm.

W ramach projektu organizowane są cyklicznie „Śniadania startupowe” oraz konferencje tematyczne.


Prezydent: jeśli mówimy o gospodarce innowacyjnej, to musimy inwestować w przemysł

Kalendarz transmisji

Styczeń 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9 10 11 12
 13 14 15 16 17 18 19
 20 21 22 23 24 25 26
 27 28 29 30 31  
29-01-2020
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych